• Ogólnopolskie wybory książek!

•

Ogólnopolskie Wybory Książek  w naszej szkole  zostały przeprowadzone w dniach od 16 do 19 marca 2015 r. Celem wyborów była promocja czytelnictwa, poznanie i upowszechnianie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów oraz dostosowanie księgozbioru bibliotek do zainteresowań młodzieży. W wyborach wzięło udział 312 uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Uczniowie zaproponowali 133 tytuły książek. Opiekunem wyborów była pani Iwona Piekarek- nauczyciel bibliotekarz. W skład komisji wyborczej weszły uczennice klasy 3bh Marta Chachuła, Barbara Bąblińska i Barbara Dudek.  Okazało się, że największym zainteresowaniem  wśród Was cieszą  się książki z gatunku fantazy oraz typu paranormal romance, a także literatura  obyczajowa poruszająca problemy młodzieży. Najpopularniejsze ksiązki to „Hobbit”, „Gwiazd naszych wina”, saga „Zmierzch”, „Igrzyska Śmierci”,  trylogia „Niezgodna”, „Trzy metry nad niebem”, Pamiętnik narkomanki”, „I nie było już nikogo”, „Wiedźmin”, „Władca Pierścieni”. Dziękujemy za udział w wyborach i za Wasze propozycje książek.

Sprawozdanie z wyborów zostało wysłane do organizatorów. Na podstawie sprawozdań sporządzone zostaną wyniki i przekazane Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz opinii publicznej jako ważny element dyskusji o kanonie lektur i gustach czytelniczych uczniów.