• Zbiory i katalogi

• Zbiory biblioteki

Księgozbiór biblioteki liczy prawie 6 tys. książek i jest systematycznie rozbudowywany i wzbogacany zgodnie z profilami i specjalnościami nauczania w naszej szkole oraz potrzebami czytelniczymi uczniów i nauczycieli.

Struktura zbiorów:

Księgozbiór biblioteki podzielony jest na działy: literaturę piękną, literaturę popularnonaukową i lektury. W działach literatura piękna i lektury książki ułożone są alfabetycznie wg nazwisk autorów. Natomiast w dziale literatura popularnonaukowa książki ułożone są wg Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej. Z księgozbioru zostały też wyodrębnione, podręczniki, programy nauczania dla nauczycieli oraz opracowania lektur. W bibliotece zgromadzone są również prace dyplomowe uczniów.

Biblioteka posiada księgozbiór podręczny zawierający encyklopedie ogólne i specjalne, słownik językowe i rzeczowe, roczniki statystyczne, informatory, atlasy oraz inne pozycje z różnych dziedzin wiedzy.

W bibliotece znajdują się zbiory audiowizualne: kasety wideo z lekturami, a także o tematyce edukacyjnej i wychowawczej oraz kasety magnetofonowe. Gromadzone są CD-ROMy, które zawierają słowniki, encyklopedie, materiały metodyczne dla nauczycieli.

Gromadzone są również zestawienia bibliograficzne, materiały dotyczące prawa oświatowego, materiały repertuarowe związane z uroczystościami szkolnymi, materiały opracowywane przez nauczycieli naszej szkoły.

Prenumerowane są czasopisma metodyczne, zawodowe, popularnonaukowe.

Katalogi

Księgozbiór biblioteki jest skomputeryzowany i stanowi bazę danych katalogu komputerowego MOL 2000+ Optivum. Katalog oferuje możliwość wyszukiwania potrzebnych książek według autora, tytułu, hasła przedmiotowego, serii wydawniczej i UKD (Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej). Obecnie trwają prace nad dostępem katalogu on-line.

Biblioteka posiada też katalogi tradycyjne (kartkowe): alfabetyczny, rzeczowy i tytułowy.