• Oferta 2022/2023

• Jesteś absolwentem Branżowej Szkoły I stopnia lub Zasadniczej Szkoły Zawodowej - zapraszamy Cię do Branżowej Szkoły II stopnia!

Nauka w branżowej szkole II stopnia trwa dwa lata (4 semestry).

Proponujemy zajęcia w trybie zaocznym – zajęcia dwa razy w miesiącu w sobotę i niedzielę.

Przedmioty ogólnokształcące (język polski, język obcy, matematyka, informatyka) realizowane są w szkole.

Kształcenie zawodowe będzie prowadzone na Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych - w szkole lub w Centrach Kształcenia Zawodowego.

Prowadzimy nabór do Branżowej Szkoły II stopnia na rok szkolny 2022/2023.

Ukończenie Branżowej Szkoły II stopnia daje możliwość przystąpienia do matury i otrzymanie świadectwa dojrzałości, a także uzyskanie  dyplomu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie nauczanym na poziomie technika.

Nauka w niej trwa 2 lata i może zakończyć się egzaminem maturalnym oraz egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie w zakresie drugiej kwalifikacji.

Po ukończeniu Branżowej Szkoły II stopnia uzyskuje się wykształcenie średnie branżowe, a w przypadku zdania egzaminu z zakresu drugiej kwalifikacji, uzyskuje się wykształcenie średnie branżowe oraz tytuł technika.

Ukończenie nauki w szkole branżowej II stopnia umożliwia zdanie egzaminu maturalnego i kontynuację nauki na studiach wyższych.

Wymagane dokumenty:

1. wniosek do szkoły (Wniosek_o_przyjecie_do_BSII_w_Wolowie.doc)
          2. świadectwo ukończenia branżowej szkoły I stopnia lub świadectwo ukończenia zasadniczej szkoły zawodowej
          3. zaświadczenie o zawodzie nauczanym w branżowej szkole I stopnia lub zasadniczej szkole zawodowej, którego zakres odpowiada pierwszej kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie nauczanym w branżowej szkole II stopnia
          4. zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu
          5. dwa zdjęcia

O jakich terminach trzeba pamiętać?

1. 16.05-20.06.2022 r. (do godz. 15.00) – złożenie wniosku o przyjęcie na semestr I klas I BS II stopnia.
          2. 24.06-13.07.2022 r. (do godz. 15.00) – uzupełnienie wniosku o świadectwo ukończenia Branżowej Szkoły I stopnia lub Zasadniczej Szkoły Zawodowej.
          3. 21.07.2022 r. – ogłoszenie listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
          4. 01.08.2022 r. – ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

PAMIĘTAJ !
          W Branżowej Szkoła II stopnia możesz kształcić się tylko w zawodzie, który jest kontynuacją z Branżowej Szkoły I stopnia lub Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Nie możesz w niej zmienić zawodu lub uzyskać nowego.
          Kończąc Branżową Szkołę II stopnia uzyskasz tytuł technika w zakresie zawodu, którego uczyłeś się w Branżowej Szkole I stopnia lub Zasadniczej Szkole Zawodowej.

Kontakt do szkoły:
          e-mail: sekretariat@zszwolow.pl