• List do rodziców

• Szanowni Państwo,

Nazywam się Joanna Przybyłowicz, jestem szkolnym koordynatorem projektu ds. edukacji włączającej. Projekt realizowany będzie od listopada 2021 do czerwca 2023 roku. Liderem projektu jest Zespół Szkół i Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym. Celem projektu jest wspieranie naszej szkoły w pracy z uczniami ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi, posiadającymi orzeczenia i opinie, mającymi trudności z nawiązywaniem właściwych relacji społecznych, przejawiającymi zachowania agresywne, posiadającymi zaburzenia lękowe lub nadużywającymi substancji psychoaktywnych. Naszym zadaniem jest wspomóc Państwa we wszystkich  trudnych sytuacjach, gdy dziecko zaczyna mieć trudności w nauce/nie radzi sobie z nauką, gdy pojawia się lęk szkolny, gdy pojawiają się problemy rodzinne i dziecko nie radzi sobie z nową sytuacją. W ramach programu będzie możliwość organizowania dla Państwa oraz Państwa dzieci konsultacji specjalistycznych oraz szeregu terapii np. pedagogicznych, psychologicznych, rodzinnych oraz terapii  uzależnień.

Zespół wykwalifikowanych specjalistów będzie służył Państwu wsparciem i poradą. Wszystkie podejmowane działania mają być dla Państwa, Państwa dzieci i nas nauczycieli wsparciem w trudnych sytuacjach, z jakimi przychodzi nam się mierzyć każdego dnia.

Na naszej stronie szkolnej w zakładce dla rodziców utworzona została podzakładka konsultacje specjalistyczne. Znajdziecie tam Państwo wszelkie informacje dotyczące programu oraz kadry zatrudnionej w projekcie. Chęć udziału w konsultacjach możecie Państwo zgłosić u wychowawcy klasy bądź bezpośrednio u koordynatora. Zadaniem koordynatora jest pomoc Państwu w ustaleniu odpowiedniego specjalisty oraz doboru odpowiedniego dla Państwa miejsca i czasu konsultacji, które mogą odbywać w Państwa szkole lub placówce lider projektu.

Zachęcam Państwa do korzystania z oferowanej formy wsparcia, wierzę że jako świadomi rodzice będziecie chcieli pomóc własnemu dziecku, bo jego dobro i prawidłowy rozwój jest dla Was najważniejszy.

Joanna Przybyłowicz

Szkolny koordynator SCWEW