• Upowszechnianie

• Jednym z założeń realizacji projektu jest dzielenie się z innymi zdobytą wiedzą i doświadczeniami.  Już 18 września, zaraz po powrocie I grupy mogliśmy to zrobić podczas Europejskich Dni Dziedzictwa w Jodłowym Młynie. W miejscowości Stary Dwór uczestnicy projektu wzięli udział w imprezie Dolnośląskie Smaki Dziedzictwa, częstowali zaproszonych gości potrawami kuchni polskiej i opowiadali o realizowanym przedsięwzięciu.

„POZNAJMY SIĘ OD KUCHNI” - poznajemy tradycję i kulturę Niemiec

26 stycznia 2022 r. w naszej szkole upłynął pod hasłem „poznajmy się od kuchni”. Uczniowie realizujący projekt POWER pod ty samym tytułem zorganizowali „dzień kuchni niemieckiej”. Wspólnie z opiekunami przygotowali potrawy charakterystyczne dla kuchni naszych sąsiadów, a społeczność szkolna miała okazję spróbować tych przysmaków. W menu zagościła Kartoffelsuppe, Kartoffelsalat, nie zabrakło pysznych Vanilliekipferl.

Dzień kuchni Niemieckiej był także kolejnym etapem upowszechniania rezultatów projektu „Poznajmy się od kuchni”, uczestnicy mieli okazję opowiedzieć swoim koleżankom i kolegom ze szkoły o realizacji projektu. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe albumy.

Zapraszamy do galerii…