• Czytaliśmy dzieciom w przedszkolu "Słoneczko"

      21 czerwca 2022 r odwiedziłyśmy przedszkole „Słoneczko”, gdzie uczennice naszej szkoły, wykorzystując swoje zdolności lektorskie. czytały Pszczółkom, Muchomorkom i Stokrotkom najpopularniejsze i najciekawsze bajki i wiersze dla dzieci. Przedszkolaki słuchały z dużym zainteresowaniem oraz chętnie odpowiadały na pytania dotyczące treści utworów. Nie zabrakło także wspólnych zabaw, które integrowały dzieci i młodzież. Dzieciom czytały Paulina Świątkowska (3T_p), Jagoda Kunert (3T_p), Aleksandra Malanowska (3T_p), Wiktoria Talarczyk (3A_g), Julia Ożdżyńska (3A_g), Natalia Żwirek (2T), Zuzanna Jaworek (2T) pod opieką pani Iwony Piekarek. Dziękujemy!

    • Akcja Bookcrossingu
     • Akcja Bookcrossingu

      15 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek - Bookcrossingu. Uczennice klasy 3A_g Wiktoria Talarczyk i Julia Ożdżyńska  oraz klasy 3T_p Paulina Światkowska i Alaksandra Malanowska pod opieką pani Iwony Piekarek uwalniały książki dla społeczności szkolnej. Akcja cieszyła się  dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Bookcrossing jest formą ruchomej biblioteki, mającą na celu popularyzację czytelnictwa. Każdy może wziąć wybraną książkę, przeczytać, a następnie z powrotem uwolnić przekazując dalej do obiegu. Książka leżąca na półce jest tylko ozdobą, może tak stać latami i nikomu nie przynosić pożytku. Nabiera życia wówczas, gdy jest czytana, gdy jest w ręku czytelnika. Dlatego uwalniajmy książki, dzielimy się radością czytania. Dziękujemy pani Małgorzacie Brodziak, pani Agnieszce Szechnickiej i uczennicy klasy 3T_g Agacie Cieńcieruk za przekazanie książek na akcjęJ

    • Uczniowie na wyciecze w Hilton Hotel Wrocław
     • Uczniowie na wyciecze w Hilton Hotel Wrocław

      14 czerwca 2022 r. odbył się wyjazd uczniów klasy 2T kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa do DoubleTree by Hilton Hotel Wrocław. Wyjazd ten był  finansowany ze środków UE, projekt „Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowski – edycja 2”. DoubleTree by Hilton Hotel Wrocław zlokalizowany jest w sercu miasta i  częścią kompleksu OVO Wrocław. Hotel oferuje dostęp do wielu lokalnych obiektów, takich jak klub rekreacyjny, spa, kasyno i restauracje. Hotel posiada 135 pokojów standardowych, 14 pokojów Deluxe, 28 pokojów Executive, 12 apartamentów, Salon Executive, 10 uniwersalnych sal konferencyjnych, w tym sala balowa o powierzchni 317 metrów kwadratowych, restaurację i bar Ovo, całodobowy klub fitness oraz podziemny parking. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z recepcją i hallem hotelu, obejrzeli sale konferencyjne wraz z przygotowaną przerwą kawową, salę balową, pokój executive oraz klub dla gości VIP. Wycieczka była okazją do poznania historii globalnej sieci hotelowej Hilton i jej marek hotelowych, sposobu funkcjonowania hotelu, organizacji i wyposażenia pokoi hotelowych. Uczniowie dzięki temu zdobyli nową wiedzę i doświadczenia.

    • Akcja bookcrossingu czyli uwalniania książek
     • Akcja bookcrossingu czyli uwalniania książek

      15 czerwca 2022 r. na długiej przerwie w naszej szkole odbędzie się akcja bookcrossingu czyli uwalniania książek.

      Macie w domu książkę, którą przeczytaliście i zajmuje tylko miejsce na półce? Książkę, która Was nie interesuje? Może nietrafiony prezent? Albo ciekawą książkę, którą chcielibyście się podzielić z innymi?

      Niepotrzebne książki przynieście do biblioteki szkolnej do 14 czerwca (wtorek), a my tak zgromadzone książki uwolnimy dla Was na stoisku „bookcrossingowym” 15 czerwca (środa) na długiej przerwie. Będziecie mogli wybrać sobie książkę do czytania, zabrać do domu, przeczytać i przekazać dalej koleżankom kolegom oraz znajomym.

      Uwolnijcie książki, dajcie im drugie życie. Książki żyją kiedy są czytane….

      Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie.

     • Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywnościowego

      07.06.2022 r. obchodzimy Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywnościowego. Hasło: „Bezpieczeństwo żywności to sprawa każdego”, cel: podnoszenie świadomości i promowanie właściwych działań w obszarze bezpieczeństwa żywności.

      Konsumencie! Zwracaj uwagę na zagrożenia czyhające podczas zakupów produktów spożywczych. Kupuj mięso, nabiał i ryby tylko wiadomego pochodzenia, bo istnieje mnóstwo patogenów mogących wywołać poważne choroby. Pamiętaj - Bezpieczna żywność jest jednym z najważniejszych gwarantów dobrego zdrowia. Niebezpieczna żywność jest przyczyną wielu chorób i przyczynia się do innych złych warunków zdrowotnych, takich jak zaburzenia wzrostu i rozwoju, niedobory mikroskładników odżywczych, choroby niezakaźne i choroby psychiczne.

    • Rozpoczęły się egzaminy zawodowe
     • Rozpoczęły się egzaminy zawodowe

      01 czerwca 2022 r. w szkole rozpoczęły się egzamiyn zawodowe. Egzamin składa się z części pisemnej i praktycznej. Aby zdać egzamin, przystępujący musi uzyskać z:

      • części pisemnej – co najmniej 50% punktów możliwych do uzyskania,
      • części praktycznej – co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania.

      Po zdaniu egzaminu (w formule 2019) przystępujący otrzyma certyfikat kwalifikacji zawodowej. Po uzyskaniu potwierdzeń wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w zawodzie oraz odpowiedniego poziomu wykształcenia zostanie wydany dyplom zawodowy - 7 września 2022 r.

    • DYPLOM TECHNIKA
     • DYPLOM TECHNIKA

      Absolwenci technikum, którzy w sesji styczeń - luty 2022 r. zdali egzamin z ostatniej kwalifikacji i ukończyli szkołę 29.04.2022 r. mogą zgłaszać się po obiór dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe - od 27 maja 2022 r. 

    • Wysokie kwalifikacje zawodowe
     • Wysokie kwalifikacje zawodowe

      Uczniowie uczęszczający do nasej szkoły uzyskali dodatkowe kwalifikacje zawodowe na  kursach zewnętrznych. Odbyły się kursy w zakresie: operator koparko – ładowarki (22.11.2021 r. – 23.04.2022 r.), operator wózka widłowego (04.04.2022 r. – 20.04.2022r.), uprawnień elektrycznych do 1kV (20.04.2022 r.). Wszystkie kursy kończyły się egzaminem zewnętrznym, a uczestnicy otrzymali stosowne świadectwa kwalifikacji, nadające uprawnienia zewnętrzne. Absolwent, który kończy szkołę i posiada takie kwalifikacje jest konkurencyjny na rynku pracy.

      Wszystkie kursy były finansowane w ramach projektu „Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim – edycja 2”.

      Zapraszamy do galerii.