• Terminarz rekrutacji

• Ważne terminy - rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

1

Złożenie (lub zmiana) wniosku o przyjęcie do szkoły wraz z dokumentami (wniosek podpisany przez conajmniej jednego rodzica/opiekuna prawnego).

od 16 maja do 17 czerwca 2024 r.

2 Wydanie przez szkołę prowadzącą kształcenie zawodowe skierowania na badanie lekarskie. od 16 maja do 16 lipca 2024 r.
          3

Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz o zaświadczenie o szczegółowych wyniku egzaminu ósmoklasisty.

od 21 czerwca do 05 lipca 2024 r.

4 Zmiana wniosku o przyjęcie do szkoły lub złożenie nowego wniosku z uwagi na zmianę szkół, do których kandyduje. od 21 czerwca do 05 lipca 2024 r.
          5

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków poświadczonych w oświadczeniach, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności związanych z ustaleniem tych okoliczności.

do 05 lipca 2024 r.

6

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postepowaniu rekrutacyjnym, w tym ustalonych przez wójta/burmistrza okoliczności wskazanych w tych oświadczeniach.

do 12 lipca 2024 r.

7

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkoły.

15 lipca 2024 r.

8

Potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły, a także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

od 16 do 22 lipca 2024 r.

9

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do szkoły.

23 lipca 2024 r.

10

Przekazanie Dolnośląskiemu Kuratorowi Oświaty informacji o liczbie wolnych miejsc w szkole.

23 lipca 2024 r.