• Cała Polska czyta dzieciom

• Akcja „Cała Polska czyta dzieciom” w Domu Dziecka „Wiosna” w Krzydlinie Małej

15 lutego 2017 roku, w czasie ferii zimowych, w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom uczennice klasy 1tg: Daria Jaguś, Karolina Kusy, Paulina Janicka, Agnieszka Kluczek oraz klasy 2gh: Natalia Ignaszewska, Weronika Żyża i Zuzanna Mikołajczyk wraz z Panią Iwoną Piekarek i Panem Jackiem Jaguś, tatą Darii, odwiedziły Dom Dziecka „Wiosna” w Krzydlinie Małej. Młodzież podczas wizyty miała okazję poznać dzieci i wspólnie z nimi spędzić czas czytając baśnie Andersena i Grimma, bawiąc się i śpiewając piosenki dla dzieci. O oprawę muzyczną zadbał Pan Jacek, który pięknie grał na gitarze i śpiewał, za co serdecznie dziękujemy. Przywieźliśmy także słodycze i zabawki podarowane przez Darię Jaguś oraz zebrane w mikołajkowej akcji zorganizowanej przez panią Agnieszkę Gnatiuk. Spotkanie z dziećmi było bardzo wzruszające. Mali mieszkańcy Domu Dziecka chętnie słuchali baśni,  bawili się z nami, m in. szukali zgubionego pantofelka Kopciuszka. Dzieci przyjęły nas z radością, były pełne ciepła i szczęśliwe. Czas szybko płynął i nasze spotkanie dobiegło końca. Dzieci nie chciały żebyśmy odjeżdżali. I właśnie to pożegnanie było dla nas najtrudniejszym momentem. Wtedy usłyszeliśmy bowiem pytanie, na które trudno było nam odpowiedzieć „czy jeszcze kiedyś do mnie przyjedziesz?”. Spotkanie zrobiło duże wrażenie na uczennicach, które mają już plany na kontynuację odwiedzin. Serdecznie dziękujemy uczestniczkom spotkania za zaangażowanie się w akcję. Bardzo dziękujemy również rodzicom, którzy nas zawieźli do domu dziecka: Panu Jackowi Jaguś i Panu Krystianowi Gajewskiemu.

Zapraszamy do galerii.

9 lutego 2016 r. w przedszkolu Chatka Puchatka rozpoczęliśmy kolejną edycję akcji ”Cała Polska czyta dzieciom”. Akcja ma na celu pogłębienie świadomości społecznej o potrzebie czytania dzieciom, rozwijanie pasji czytania i zainteresowania literaturą najmłodszych czytelników, kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego. Koordynatorem akcji jest pani Iwona Piekarek, a  do czytania i zabawy z dziećmi włączyły się uczennice klasy 1gh Wiktoria Napiórkowska, Weronika Żyża, Zuza Mikołajczyk, Wiola Odziemek, Natalia Ignaszewska i Magda Witkowska. Czytałyśmy między innymi utwory Marii Konopnickiej, Joanny Papuzińskiej, Ludwika Jerzego Kerna, Danuty Wawiłow, Doroty Gellner, Wandy Chotomskiej. Dzieci z wielkim zaciekawieniem i przejęciem słuchały czytanych wierszy, odpowiadały na wszystkie zadane pytania i same też zadawały pytania, aby upewnić się, czy dobrze zrozumiały treść utworu i znaczenie słów, miały też skojarzenia z poruszanymi  tematami. Bardzo chętnie wzięły udział we wspólnych zabawach, które były doskonała okazją do integracji młodzieży z dziećmi. Było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy. I o to chodziło! Wszyscy byli zachwyceni!, a nasze  uczennice wykazały się niezwykłym talentem  i niesamowitą cierpliwością dla przedszkolaków.