• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

        • Projekty realizowane w szkole

          „Bohaterowie Niepodległości”- Projekt nawiązuje do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem projektu było przybliżenie uczniom twórców, którzy przyczynili się do odzyskania wolności: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Daszyńskiego i Wojciecha Korfantego. Podsumowaniem projektu była prezentacja wykonana w prezi „Bohaterowie Niepodległości”. Koordynatorem projektu była pani Agata Żak nauczycielka historii.


          Kuchnia dolnośląska” Projekt realizowany był dwóch grupach, w pracowni gastronomicznej i miał na celu promocję potraw kuchni regionalnej. Pierwsza grupa przygotowywała zupę orkiszową z klopsikami drobiowymi i kluski wrocławskie. Natomiast druga grupa pierogi ruskie z Chrząstawy, żur śląski oraz ciasto drożdżowe z kruszonką cynamonową. Podsumowaniem projektu jest film „Kuchnia dolnośląska” przedstawiający proces przygotowania potraw i prezentację gotowych potraw. Koordynatorami projektu były: pani Aldona Trześniowska i pani Agnieszka Łukaszewska, uczące przedmiotów zawodowych gastronomicznych.


          ”Rynki pracy w kraju i UE” –Realizując projekt uczniowie korzystali z techniki sketchnotingu tworząc prace dotyczące lokalnych i zagranicznych rynków pracy oraz dyskutowali w jaki sposób skutecznie szukać pracy. Koordynatorem projektu była pani Magdalena Stebach.

               


          „Internet – korzyści i zagrożenia”. Celem projektu było uświadomienie młodzieży jakie zagrożenia czyhają w świecie wirtualnym i wskazanie sposobów efektywnego korzystania z Internetu. Uczniowie w prezentacji multimedialnej przedstawili krótką historię Internetu, wskazali korzyści z użytkowania Internetu oraz zagrożenia. Zapoznali z portalami społecznościowymi ukazując ich zalety i wady. Koordynatorem projektu była wychowawczyni klasy pani Cecylia Owczarczak.

          Internet_____korzysci_i_zagrozenia.pps


          „Upoluj swoją książkę” – projekt realizowany w ramach akcji Czytaj. PL. Trzy uczennice naszej szkoły zostały ambasadorkami akcji. W ramach projektu zostały przeprowadzone warsztaty w klasie 1T „Książka i e-book”. Projekt polegał na korzystaniu przez uczniów z bezpłatnej wypożyczalni. bestsellerowych ebooków i audiobooków. Należało pobrać na smartfona aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR, który był kluczem do wirtualnej biblioteki, a w niej można było znaleźć polskie i światowe bestsellery. Koordynatorem projektu była pani Iwona Piekarek.

              


          „Start the change” zajęcia projektowe we współpracy z Amnesty International - uczniowie uczyli się o prawach człowieka, zrównoważonym rozwoju i dyskutowali na tematy związane z problemami globalnymi. Koordynatorem była pani Magdalena Stebach wychowawczyni klasy i nauczycielka języka angielskiego.

                


          „Literatura i film” – Projekt realizowany był metodą booktalkingu. Zadaniem uczniów było przygotowanie krótkiej trwającej do 5 minut prezentacji książki z księgozbioru biblioteki popartej krótkimi fragmentami  adaptacji filmowej wybranej książki. Celem prezentacji było promocja czytelnictwa. Uczniowie reklamowali: „Dzieci Ireny Sendlerowej”, „Cudownego Chłopaka” i „Azyl”. Koordynatorem projektu była pani Iwona Piekarek nauczyciel bibliotekarz.