• Centrum multimedialne

• Internetowe Centrum Multimedialne

Centrum Multimedialne przekształciło bibliotekę w nowoczesną pracownię interdyscyplinarną. Wyposażone w 4 stanowiska komputerowe z bezpośrednim dostępem do Internetu. Uczniowie i nauczyciele mogą tu skorzystać z zainstalowanego oprogramowania Ms Office oraz z zasobów informacyjnych Internetu.

REGULAMIN CENTRUM MULTIMEDIALNEGO

1. Z komputerów multimedialnych mogą korzystać uczniowie i pracownicy szkoły w godzinach pracy biblioteki szkolnej.

2. Komputery w bibliotece służą przede wszystkim do wyszukiwania informacji w sieci Internet oraz przeglądania programów edukacyjnych dostępnych w czytelni.

3. Praca przy komputerach możliwa jest po otrzymaniu zgody nauczyciela bibliotekarza.

4. Przed rozpoczęciem pracy należy się wpisać do zeszytu czytelni.

5. Przy jednym stanowisku komputerowym mogą znajdować się maksymalnie 2 osoby.

6. Użytkownik komputera musi posiadać elementarną znajomość obsługi komputera i programu.

7. NIE WOLNO!!! Zmieniać ustawień, wgrywać własnych programów, kasować zainstalowanych.

8. NIE WOLNO!!! Wykonywać żadnych połączeń technicznych bez zgody nauczyciela bibliotekarza (np. włączać i rozłączać kabli zasilających).

9. Zabrania się wkładania własnych dyskietek do stacji dysków bez zgody nauczyciela bibliotekarza.

10. Zabronione jest korzystanie z komputerów w celach zarobkowych, wykonywanie czynności naruszających prawa autorskie, twórców lub dystrybutorów oprogramowania i danych.

11. Wszelkie uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy komputerów należy natychmiast zgłaszać nauczycielowi bibliotekarzowi.

12. Za wszelkie mechaniczne uszkodzenia sprzętu komputerowego i oprogramowania odpowiada finansowo użytkownik.

13. W przypadku stwierdzenia naruszenia obowiązujących zasad nauczyciel bibliotekarz ma prawo do natychmiastowego przerwania pracy użytkownika.

14. Za naruszenie regulaminu będą nakładane kary (np. zakaz korzystania ze stanowiska komputerowego przez wyznaczony czas).