• Koło gastronoma

Szkolne Koło Gastronoma działa od 1 października 2013 roku.

Opiekunem jest pani Agnieszka Łukaszewska.

Celem tych zajęć jest:

• BUDZENIE ZAINTERESOWAŃ KULINARNYCH
          • NAUKA PRZEZ WŁASNE DOŚWIADCZENIA
          • EKSPERYMENTOWANIE Z NOWYMI PRZEPISAMI
          • TWORZENIE WŁASNYCH KONCEPCJI KULINARNYCH

Tematyka spotkań obejmuje:

• WIADOMOŚCI Z  ZAKRESU TECHNOLOGII ŻYWIENIA
          • PRAKTYCZNE ĆWICZENIA W PRZYGOTOWANIU POTRAW
          • WIADOMOŚCI NA TEMAT ESTETYCZNEGO PODAWANIA POTRAW

WSPÓLNIE TWORZYMY BLOGA: http://kidblog.org/TZUG/

WSPÓNIE GOTUJEMY I ESPERYMENTUJEMY

LUBISZ GOTOWAĆ?      LUBISZ NOWINKI W KUCHNI?

Dołącz do nas !!!!

Elemente naszych zajęć jest KUCHNIA MOLEKULARNA

Kuchnia molekularna to jeden z współczesnych kulinarnych trendów zdobywający coraz to większe rzesze zwolenników. Budzi zainteresowanie, co nie może dziwić - już samo to pojęcie sugeruje nam, że w restauracji serwującej dania kuchni molekularnej nie ma co liczyć na tradycyjnego schabowego czy nawet wyszukane potrawy rodem z krajów śródziemnomorskich, Japonii czy Indii. A kojarzy się nam przecież raczej z laboratorium niż gotowaniem makaronu czy krojeniem warzyw. I nie jest to skojarzenie bezzasadne...

Uczniowie naszej szkoły wzięli -  z powodzeniem,  udział w Uczniowskim Mini Projekcie Badawczym, organizowanym w ramach Modernizacji Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku. Wraz z opiekunem pracowali nad kuchnią molekularną. Efektem prac były opracowane receptury, oraz recepta na to jak kuchnie molekularną wprowadzić w codzienny jadłospis dobrze i tanio. Zmagania z kuchnią molekularną odniosły sukces, gdyż uczniowie zdobyli III miejsce w województwie dolnośląskim :)