• Krwiodawco, oddaj honorowo krew!

      Wszystkich chętnych zapraszamy do oddawania krwi.

      Zespół Szkół Zawodowych w Wołowie, ul. Spacerowa 1

      22 listopada 2022 r. (wtorek)

      Rejestracja: 8.30 – 12.00

      Przypominamy profil Krwiodawcy:
      - wiek: 18-65 lat,
      - waga: minimum 50 kg,
      - bardzo dobry stan zdrowia,
      - ważny dokument tożsamości ze zdjęciem,
      - wypoczęty, wyspany i po lekkostrawnym posiłku.

      W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi zaleca się wypić ok. 2 litrów płynów

      Każdy z nas może uratować czyjeś życie !

     • 16 Listopada Międzynarodowy Dzień Tolerancji

      Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju.

     • Konkurs ”Wołów dawniej, a dziś” rozstrzygnięty!

      Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy na temat własnego miasta, rozwijanie zainteresowania fotografią oraz rozwijanie wrażliwości plastycznej. Uczestnicy stanęli na wysokości zadania. Zdjęcia były piękne i ciekawe. Wzbudziły zachwyt jury konkursu, które miało nie lada problem z wybraniem tych najlepszych. Ze względu na trudności z wyłonieniem zwycięzców postanowiło nie przyznawać poszczególnych miejsc, ale wyróżnić wszystkich uczestników. Szczególne wyróżnienie przyznano Hannie Małczak (3T). Laureaci: Emilia Małczak (4T_g), Paulina Świątkowska (4T_p), Julia Kaczmarska (4T_p), Karolina Forgiel (3T), Natalia Fiut (3T), Małgorzata Korzeniowska (3T), Julita Orlińska-Chytla (3T), Patryk Studziński (3T), Kinga Filarowska (2T), Dominika Hołubecka (2T), Nikola Ożóg (2T), Patrycja Wojtyła (2T), Igor Przydatek (2T).
      Gratulujemy i serdecznie dziękujemy za udział.

      Zdjęcia można zobaczyć na wystawie w szkole!
      Konkurs organizowany był przez bibliotekę szkolną.

    • Dzień Uwięzionego Pisarza
     • Dzień Uwięzionego Pisarza

      15 listopada 2022 r. obchodziliśmy Dzień Uwięzionego Pisarza. Święto ma na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej prześladowania ludzi pióra na całym świecie (pisarzy, dziennikarzy) sprzeciwiających się represjom, łamaniu praw człowieka i ograniczaniu wolności słowa. W ramach obchodów tego dnia uczennice naszej szkoły przygotowały plakaty, które zostały rozwieszone na korytarzach szkolnych. Społeczność szkolna została zapoznana z genezą powstania Dnia Uwięzionego Pisarza.  W realizacji obchodów uczestniczyli uczniowie klas: 4T_p, 3T, 2T i 1T.  

     • I miejsce halowych piłkarek nożnych naszej szkoły

      09 listopada 2022 r. w kompleksie hotelowo sportowym "Rokita" w Brzegu Dolnym w ramach Powiatowej Licealiady Młodzieży odbyły się zawody w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. W rozgrywkach wzięły udział trzy drużyny. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Po zaciętej, pełnej emocji walce drużyna naszej szkoły wygrywając dwa mecze zajęła I miejsce i awansowała do finału strefy wrocławskiej.
      Skład drużyny: Rokasana Kuc (1T), Angelika Chrostek (1T), Dominika Bochen (2A), Paulina Chylak (2A), Magdalena Grzejdziak (3A), Karolina Zalewska (3A), Aleksandra Pawłowicz (4T_p), Julia Zabagło (4T_p). Opiekun grupy: Mirosława Pleszkun.
      Gratulacje dla Naszych reprezentantek!​​​​​

    • Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania
     • Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

      Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania przypada 8 listopada 2022 r. (wtorek). Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.
      Przyjrzyj się uważnie, co spożywasz! Jak wyglądają Twoje posiłki? Czy jesz codziennie śniadanie? Czy w Twojej diecie nie brakuje ważnych składników tj. ryby, owoce, warzywa, nabiał? Ile jesz słodyczy? Czy nie masz problemów z utrzymaniem odpowiedniej wagi ciała?

      Pamiętaj! Zdrowa dieta jest podstawą do dobrej kondycji i zdrowia. „Jedz zdrowo”

     • Akcja Czytaj PL

      Od 2 listopada 2022 r. w naszej szkole (i na terenie całego kraju) ruszyła akcja Czytaj PL w ramach, której otrzymacie darmowy, miesięczny, nielimitowany ilościowo dostęp do 18 bestsellerów książkowych. Akcja trwa do końca listopada i ma charakter bezpłatnej wypożyczalni e-booków i i audiobooków. Aby wziąć w niej udział należy pobrać na telefon, tablet lub czytnik KindleTM i inBOOK darmową aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na plakatach na korytarzach szkolnych. Kod QR jest kluczem do wirtualnej wypożyczalni.
      Więcej informacji na stronie: https://akcja.czytajpl.pl/index.html#akcja
      Z przyjemnością informujemy, że trzy uczennice naszej szkoły: Paulina Światkowska (4T_p), Kinga Kowalińska (4Tg) i Magdalena Strączek (3T) zostały Ambasadorkami akcji Czytaj PL i otrzymały darmowe koszulki. Uczennice biorą również udział w projekcie „Upoluj swoją książkę”.

      Zapraszamy do udziału w akcji😊

     • Uczniowie na targach pracy

      28 października 2022 r. w hali sportowej Wołowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  odbyły się Targi Pracy. Uczestniczyli w nich uczniowie klas: 3A, 3B oraz 4T_g. Targi skierowane były do młodzieży kończącej naukę w bieżącym roku szkolnym oraz młodzieży poszukującej pracy. Uczestnicy mieli okazję do pogłębienia swojej wiedzy na temat rynku pracy, uzyskania informacji dotyczących aktualnych ofert pracy w kraju i za granicą, zasad rekrutacji, wymagań stawianych kandydatom do pracy. 

     • #SzkołaPamięta

      Kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”, której celem jest upamiętnianie ważnych rocznic, wydarzeń, postaci. Uczniowie klasy 3b oraz 4T_p wraz z panią Agatą Żak odwiedzili lokalne miejsca pamięci.