• DYPLOM TECHNIKA
     • DYPLOM TECHNIKA

      Absolwenci technikum, którzy w sesji styczeń - luty 2022 r. zdali egzamin z ostatniej kwalifikacji i ukończyli szkołę 29.04.2022 r. mogą zgłaszać się po obiór dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe - od 27 maja 2022 r. 

    • Wysokie kwalifikacje zawodowe
     • Wysokie kwalifikacje zawodowe

      Uczniowie uczęszczający do nasej szkoły uzyskali dodatkowe kwalifikacje zawodowe na  kursach zewnętrznych. Odbyły się kursy w zakresie: operator koparko – ładowarki (22.11.2021 r. – 23.04.2022 r.), operator wózka widłowego (04.04.2022 r. – 20.04.2022r.), uprawnień elektrycznych do 1kV (20.04.2022 r.). Wszystkie kursy kończyły się egzaminem zewnętrznym, a uczestnicy otrzymali stosowne świadectwa kwalifikacji, nadające uprawnienia zewnętrzne. Absolwent, który kończy szkołę i posiada takie kwalifikacje jest konkurencyjny na rynku pracy.

      Wszystkie kursy były finansowane w ramach projektu „Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim – edycja 2”.

      Zapraszamy do galerii.

     • Konkurs „Poezja grzbietów książek”

      Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: uczniowskiej i nauczycielskiej. Uczestnicy wykazali się kreatywnym i oryginalnym podejściem do tematu. W kategorii uczniowskiej komisja wyłoniła więcej niż trzech laureatów. Lista zwycięzców: Magdalena Strączek (2T), Małgorzata Korzeniowska (2T), Tobiasz Borowski (1T), Daria Kaczmarek (1T), Sandra Czaja (3A_p), Dominika Janicka (3A_p), Karolina Krawiec (3A_p), Anastazja Łapka (3A_p), Sandra Dybul (3A_p), Wiktoria Talarczyk (3A_g). Gratulujemy!! W kategorii nauczycielskiej decyzją uczniowskiego jury laureatką została pani Magdalena Lokś. Gratulujemy!!

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Zaprasamy do galerii.

     • Kurs – obsługa kas fiskalnych – edycja 2

      W dniach 24 – 27 maja 2022 r. druga grupa uczniów naszej szkoły miała możliwość doskonalić swoje umiejętności w zakresie obsługi kas fiskalnych, rozliczeń finansowych. Ta edycja została rozszerzona o dodatkowy moduł poświęcony obsłudze programu do rozliczeń w gastronomii.  Dodatkowe umiejętności zdobywane na kursach zwiększają szanse młodzieży na rynku pracy.

      Kurs obsługi kas fiskalnych był realizowany ze środków UE, projektu „Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim – edycja 2”.      

      Zapraszamy do galerii.

     • Wiemy, że można dobrze jeść!

      Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły zajęły czołowe miejsca w konkursie "Wiem, że mogę dobrze jeść - rady dla młodych" organiowanym przez Collegium Witelona w Legnicy.
      I miesce - Paulina Świątkowska (3T_p)
      II miejsce - Zuzanna Jaworek (2T), Otylia Jędryka (2T), Natalia Żwirek (2T).
      Dziś (25.05.2022 r.) uczennice odebrały dyplomy i nagrody. GRATULUJEMY!

    • Dzień Brata
     • Dzień Brata

      Dzień Braci przypada 24 maja 2022 roku. Jest to święto, podczas którego warto spędzić z rodzeństwem jak najwięcej czasu. Wspólne wyjście do kina, grill czy odwiedziny to dobry sposób na świętowanie.

     • Uczennice czytają dzieciom w przedszkolu

      19 maja 2022 r. w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom uczennice klasy 3A_p: Dominika Janicka, Sandra Czaja, Sandra Dybul, Anastazja Łapka i Karolina Krawiec wraz z panią Iwoną Piekarek ponownie odwiedziły dzieci w Przedszkolu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wołowie. Zawitałyśmy do Sówek, Kotków i Biedronek. Przedszkolaki przyjęły nas bardzo ciepło i serdecznie. Uczennice czytały utwory znanych polskich pisarzy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wierszy, z wielkim zaangażowaniem odpowiadały na zadawane pytania i zagadki, wspólnie recytowały oraz  śpiewały piosenki. Nasza wizyta dzieciom bardzo się podobała, czego dowodem były uściski, przytulania oraz podziękowania, a dla uczennic była miłym i wyjątkowym przeżyciem.

     • 15 maja - Święto rodzin

      15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzin. Został on ustanowiony w 1993 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, w celu podkreślenia znaczenia rodziny w społeczeństwie i wspierania rodzin poprzez realizację skutecznej polityki prorodzinnej.

    • Zajęcia warsztatowe na uczeni wyższej
     • Zajęcia warsztatowe na uczeni wyższej

      W dniach 11.04.2022 i 13.04.2022 uczniowie kształcący się w zawodzie technik budownictwa doskonalili swoje umiejętności zawodowe na warsztatach zorganizowanych w Collegium Witelona w Legnicy. Odbyły się 3 warsztaty poświęcone tematyce wykorzystania robotów w nowoczesnym budownictwie, badaniu wytrzymałości materiałów oraz zastosowania nowoczesnych rozwiązań energetycznych w budownictwie. Dodatkową atrakcją były zajęcia na symulatorze każdy pociągiem.

      Zajęcia były realizowane w ramach projektu „Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim – edycja 2”.      

      Zapraszamy do galerii.

     • Zapraszamy na dzień otwarty szkoły – 28 kwietnia 2022 r.

      ZAPROSZENIE NA DZIEŃ OTWARTY!!!

      Drogi Ósmoklasisto!

      28 kwietnia 2022 r. zapraszamy Cię na Dzień Otwarty do naszej szkoły w godzinach od 11.00 do 15.00.

      Odwiedzając nas, przekonasz się że:

      • jesteśmy szkołą nowoczesną,
      • kształcimy dobrych fachowców,
      • nauka odbywa się w bardzo dobrze wyposażonych salach lekcyjnych i pracowniach zawodowych,
      • jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną, w której każdy uczeń czuje się dobrze,
      • stwarzamy możliwości odkrywania i rozwijania zainteresowań i pasji.

      Zapraszamy WAS do odwiedzenia NASZEJ szkoły - indywidualnie, w grupie, z Rodzicami.

      Do zobaczenia!!!