Przedstawiamy piosenkę o miłości i empatii w wykonaniu uczniów klas: 1T i 4T oraz pani Marty Adamusiak — nasz szkolny hymn MOCY TOLERANCJI! Niech idzie w świat i przypomina wszystkim, że dobro wraca.
Przedstawiamy piosenkę o miłości i empatii w wykonaniu uczniów klas: 1T i 4T oraz pani Marty Adamusiak — nasz szkolny hymn MOCY TOLERANCJI! Niech idzie w świat i przypomina wszystkim, że dobro wraca.
To był absolutnie wyjątkowy tydzień w ZSZ Wołów! 17-21.11.2025 r.
Tydzień Życzliwości, Dobroci, Tolerancji i Świata Bez Przemocy po raz kolejny pokazał, że nasza szkolna społeczność potrafi stworzyć coś naprawdę niezwykłego. To wydarzenie, które na stałe wpisało się w tradycję naszej szkoły.
W tym roku przygotowaliśmy wyjątkową edycję, pełną działań edukacyjnych, wychowawczych, artystycznych i profilaktycznych.
W ciągu kilku dni uczniowie wszystkich klas zaangażowali się w tworzenie atmosfery opartej na szacunku, empatii i otwartości. Wypełnialiśmy szkołę kolorami, pozytywną energią, dobrymi słowami i działaniami, które miały jeden cel — pokazać, że dobro jest zaraźliwe, a szacunek i empatia mają prawdziwą moc.
W ramach Tygodnia odbyły się m.in.:
Poczta Życzliwości, która rozniosła setki uśmiechów.
Kreatywne plakaty o tolerancji, które ozdobiły korytarze.
Powstały scenki i filmiki o codziennych gestach dobra.
Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę o miłości i empatii, która — mamy nadzieję — pójdzie w świat i będzie niosła dobre przesłanie daleko pozamury naszej szkoły.
Rycerze Czerwonej Drogi wyruszyli na Marsz Bez Przemocy — niosąc ideę dialogu i pokoju.
Rycerze Żółtej Nadziei rozdawali mieszkańcom życzliwe upominki podczas happeningu „Podaj dalej uśmiech”.
A teraz w poście udostępniamy pełny film podsumowujący cały tydzień — od przygotowań, przez działania, aż po finałowy apel oraz marsz!
To był tydzień pełen pracy, emocji, kreatywności, współpracy i pięknych chwil. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i gościom za zaangażowanie! Razem tworzymy szkołę, w której każdy może poczuć się ważny, zauważony i akceptowany.
Niech MOC TOLERANCJI będzie z Wami!
Świąteczny czas zbliża się wielkimi krokami, w związku z czym postanowiliśmy obdarować świąteczną magią tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Ruszyliśmy ze zbiórką dla potrzebującej rodziny z naszej gminy, której chcielibyśmy pomóc spędzić spokojnie i rodzinnie święta - bez trosk dnia codziennego. Zachęcamy Was kochani do przyłączenia się do zbiórki.
Jak to zrobić? Możecie przynosić do gabinetu pedagoga takie artykuły jak:
🔸 żywność długoterminowa: herbaty, kawy, makarony, kasze, konserwy, oleje, mąkę, słodycze, cukier, dżemy, owoce i warzywa w puszkach, płatki śniadaniowe, mleko,
🔸środki czystości: mydło, żele pod prysznic, pasty i szczoteczki do zębów, podpaski/tampony, chusteczki nawilżane, chusteczki higieniczne, płyn do płukania tkanin, proszek do prania i inne,
🔸artykuły szkolne dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym (dla chłopca i dziewczynki),
🔸 jedzenie dla psa.
Każda z dostarczonych rzeczy ma znaczenie i na pewno wesprze rodzinę w tym trudnym dla nich czasie. Podzielmy się dobre.
Ruszamy ze specjalną ofertą dla klas ósmych szkół podstawowych. Już wiemy, że będzie się działo!
W piątek odwiedzili nas uczniowie klasy 8 ze Szkoły Podstawowej nr.2 w Wołowie i… serio, ten dzień był sztosem!
Na rozgrzewkę: warsztaty o zapotrzebowaniu energetycznym i szybkim, prostym przygotowaniu pełnowartościowego posiłku.
Niewiele teorii, za to dużo praktyki, smacznych efektów i świetnej zabawy!
Kolejny punkt programu: wspólna lekcja biologii z Panią Anną Beryzewską - „Grupy krwi człowieka. A co mają z tym wspólnego małpy?” - ogrom przyswajalnej wiedzy i ciekawostek! Było MEGA ciekawie!
Potem: wspólne podsumowanie Tygodnia Tolerancji, dużo rozmów, dobrej energii i mądrych wniosków.
Finał dnia: wspólny spacer ulicami Wołowa, żeby szerzyć życzliwość i dobre słowo z okazji Dnia Życzliwości. Było głośno, pozytywnie i totalnie serdecznie! (relacja już niebawem)
Dzięki za świetny dzień!!!
Czekamy na uczniów pozostałych klas ósmych!
Uczniowie ZSZ Wołów biorą udział w wyjątkowym konkursie, organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Sprawiedliwości.
Nasi uczniowie stworzyli własny film, w którym pokazali, jak rozumieją słowa z artykułu 1 Konstytucji RP:
„Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli”.
W materiale młodzież opowiada o tym, czym jest dla nich dobro wspólne, gdzie je widzą na co dzień i dlaczego warto o nie dbać razem. To była świetna lekcja współpracy, odpowiedzialności i kreatywnego działania.
Chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w realizacji nagrania!
Dziękujemy uczniom, nauczycielom i ich rodzinom.
Dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Wołowie.
Dziękujemy Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Wołowie.
Jesteśmy bardzo dumni z efektu i z naszej młodzieży!
Trzymamy kciuki za wyniki konkursu!
Dziś w naszej szkole prowadzimy akcję „Jabłko zamiast papierosa”!
Chcemy przypomnieć, że palenie szkodzi nie tylko płucom: zwiększa ryzyko chorób serca, nowotworów i obniża ogólną odporność. Każdy papieros to krok w stronę problemów zdrowotnych, a każde nie dla papierosa to krok ku lepszemu samopoczuciu.
Jeśli chcesz rzucić palenie, nie jesteś sam!
Pomoc znajdziesz m.in. w Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym: 801 108 108
Porady i wsparcie dostępne są również na stronie jakrzucicpalenie.pl
Możesz też porozmawiać z wychowawcom, psychologiem lub pedagogiem.
Dziś symbolicznie wręczamy jabłka - zdrową, naturalną alternatywę.
Zrób coś dobrego dla siebie! Zacznij już dziś!
Na piętrze pojawiło się magiczne pudełko, do którego można wrzucać paragony z zakupów, aby pomóc dwóm chłopcom - Bartusiowi i Jasiowi z Kuraszkowa, u których zdiagnozowano Dystrofię mięśniową Duchenne’a.
Nie liczy się kwota, za jaką były zrobione zakupy, a ilość zebranych paragonów! Zachęcamy do włączenia się w akcję.
Poniżej podajemy link, pod którym możecie poznać historię chłopców i wpłacił kilka 💵 na zbiórkę.
Zachęcamy do udziału! Zapisy u p. Mirosławy Pleszkun.
17.11.2025 r. uczniowie klas technikum: 2T, 3T i 4T uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym. Obejrzeli spektakl „Chocholi taniec” w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu, na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”.
To spotkanie z klasyką polskiej literatury w teatralnym wydaniu było nie tylko ciekawą lekcją języka polskiego i historii, ale też doskonałą okazją do refleksji nad ponadczasowymi tematami, które porusza Stanisław Wyspiański.
Dziękujemy za możliwość udziału w tym wydarzeniu!
Zespół Szkół Zawodowych w Wołowie wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie zapraszają wszystkich mieszkańców na Happening z okazji Dnia Życzliwości, który odbędzie się 21 listopada 2025 r. pod hasłem „Uśmiech podaj dalej”.
Wyruszamy 21 listopada o godz. 11:30 spod Hali OSiR przy ul. Panieńskiej, z uśmiechem, dobrym słowem i pozytywną energią!
Celem wydarzenia jest promowanie życzliwości, empatii i wzajemnego szacunku - wartości, które nic nie kosztują, a potrafią odmienić czyjś dzień.
W przeddzień happeningu w Wołowie pojawią się kolorowe plakaty z zachętą, by „zabrać dobre słowo ze sobą” każdy, kto je znajdzie, będzie mógł podarować je komuś dalej.
Dołącz do nas i podziel się uśmiechem! Razem pokażmy, że życzliwość jest zaraźliwa i warto nią się dzielić każdego dnia.
W piątek 14.11.2025 r., mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Okrągłym Stole Uczniowskim z ministrą edukacji Barbarą Nowacką, który odbył się w LO nr V we Wrocławiu. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 uczniów z całego Dolnego Śląska.
Razem z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wołowie reprezentowaliśmy Powiat Wołowski, włączając się w ważną rozmowę o współczesnych wyzwaniach edukacji.
Rozmawialiśmy o tym, co dla młodych ludzi naprawdę ważne:
- bezpieczeństwo i odporność,
- zdrowie psychiczne,
- hejt w szkołach,
- przeciążenie zajęciami,
- rola uczniów w kształtowaniu zmian.
To było inspirujące, pełne energii spotkanie, podczas którego padło wiele trafnych pytań i spostrzeżeń.
Dziękujemy za zaproszenie i cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej ogólnopolskiej inicjatywy!

W dniach 12-13.11.2025 r. uczniowie klasy trzeciej i czwartej technikum uczestniczyli w lekcji profilaktycznej nt. cukrzycy - objawy, przyczyny i sposoby zapobiegania. Zajęcia prowadziła Jolanta Przepiórka, nauczyciel przedmiotów gastronomicznych. Podzieliła się z młodzieżą wiedzą o tym, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby oraz zachęcała do zdrowego trybu życia, prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej.
Przypominamy, że 14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy.
Drogi uczniu! Bądź świadomy czynników ryzyka zachorowania na cukrzycę! Żyj zdrowo!
Przedstawiamy krótką relację z wyborów do Samorządu Uczniowskiego, które odbyły się w naszej szkole w pierwszym tygodniu listopada.
Przypominamy również wyniki:
Przewodnicząca – Maja Woźniak
Zastępca przewodniczącej – Adrian Orlińsk
Sekretarz – Bartłomiej Klorek
Członkowie – Marcel Oraczewski i Nikola Zalesska
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy nowo wybranemu Samorządowi!
W czwartek 6 listopada 2025 r. uczniowie klasy maturalnej 5T odwiedzili były niemiecki obóz koncentracyjny Gross-Rosen w Rogoźnicy.
To wyjątkowa, ale i trudna lekcja historii – pełna refleksji nad wartością życia, wolności oraz szacunku do drugiego człowieka.Poznaliśmy historię obozu, który powstał w sierpniu 1940 roku jako filia KL Sachsenhausen, której więźniowie przeznaczeni byli do pracy w miejscowym kamieniołomie granitu. Szacunkowa liczba ofiar tego miejsca wynosi około 40 000.
W ciszy tego miejsca każdy z nas mógł zrozumieć, jak ważne jest, by pamiętać o przeszłości, by nigdy się nie powtórzyła.
W piątek w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości. O godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy, biorąc udział w ogólnopolskim projekcie „Szkoła do hymnu” organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uroczystość była okazją do krótkiej lekcji historii, przypominającej znaczenie niepodległości i bohaterów, którzy o nią walczyli. W jej drugiej części odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu naszego szkolnego zespołu muzycznego, który wprowadził wszystkich w podniosły, patriotyczny nastrój.
Podczas apelu ogłoszono wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Zawodowych: Przewodnicząca – Maja Woźniak, Zastępca przewodniczącej – Adrian Orliński, Sekretarz – Bartłomiej Klorek, Członkowie – Marcel Oraczewski i Nikola Zalesska.
Serdecznie gratulujemy nowo wybranemu Samorządowi i życzymy owocnej współpracy!
Apel został przygotowany przez panie: Martę Adamusiak, Agatę Żak i Magdalenę Lokś – dziękujemy za piękną, patriotyczną oprawę wydarzenia.
Dziś zaś wspólnie z młodzieżą i nauczycielami z innych szkół, przedstawicielami instytucji i mieszkańcami miasta świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w parafii św. Wawrzyńca, a następnie udaliśmy się na rynek, gdzie złożyliśmy hołd bohaterom pod Pomnikiem Wojska Polskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie - dumnie niosąc sztandar szkoły (nowo wybrany poczet sztandarowy) oraz pani Agnieszka Szechnicka, dyrektor szkoły i pani Marta Adamusiak, opiekun Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wykazali się wzorową postawą, pełnym zaangażowaniem i godnie reprezentowali naszą szkołę podczas tej ważnej uroczystości.
5 listopada 2025 r. uczniowie kl.1T, biorący udział w projekcie „Kariera bez barier”, spotkali się z Panem Dawidem Jańczykiem, kierownikiem Salonu Sprzedaży Wołów uropl.pl. Celem spotkania było poznanie specyfiki pracy agenta turystycznego.
Uczniowie dowiedzieli się, jaką trzeba mieć wiedzę i umiejętności oraz predyspozycje zawodowe, aby móc pracować w takim zawodzie. Na bazie poznanych wiadomości uczniowie opracują opis zawodu agenta turystycznego.
Spotkanie w biurze podróży jest jednym z etapów samodzielnego zorganizowania wycieczki edukacyjnej. Serdecznie dziękujemy Panu Dawidowi Jańczykowi za wsparcie młodych ludzi w wyborze ich ścieżki edukacyjnej i przyszłego zawodu.
Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji CzytajPL. Nasi uczniowie oraz pracownicy mają okazję by przez cały listopad korzystać z darmowych e-booków i audiobooków udostępnionych w ramach tej akcji promującej czytelnictwo. Jest to idealna okazja by jesienne wieczory spędzić pod kocem z dobrą książką. Do wyboru jest aż 18 tytułów z różnych gatunków, każdy znajdzie coś dla siebie.
5 listopada 2025 r. odbędą się w naszej szkole demokratyczne wybory zarządu Samorządu Uczniowskiego .
Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli.
Wybory SU poprzedziła kampania. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania. Głosowanie będzie tajne, każdy uczeń może oddać jeden głos na kartach wyborczych. Zachęcamy wszystkich uczniów do głosowania.
Powered by aSc EduPage