• Książki mają moc

      20.10.2021 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu Supermoc książek inaugurującym Forum Kultury w gminie Wołów, które odbyło się w Bibliotece Publicznej w Wołowie. Na spotkaniu dyskutowaliśmy dlaczego warto czytać? Jak zachęcać i motywować do czytania? Jak prezentować książki? Rekomendowaliśmy też książki do przeczytania.

      Zapraszamy do galerii.

     • Czytaliśmy dzieciom w przedszkolu

      7 października 2021 r. w ramach  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych cztery uczennice klasy 3A_p Szkoły Branżowej I stopnia wraz  nauczycielem bibliotekarzem odwiedziły grupy przedszkolne Sówki i Kotki przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wołowie. Celem naszej wizyty było głośne czytanie przedszkolakom baśni Andersena i Grimma oraz legend polskich. Dzieci były zachwycone i dopytywały się kiedy znowu przyjdziemy. Dzięki takim spotkaniom uczniowie ćwiczą sztukę pięknego czytania, a małym odbiorcom sprawiają ogromną radość i pozostawiają miłe wspomnienia. Dziękujemy za udział 😊  

      Zapraszamy do galerii.

     • Dzień Piżamy

      Uczniowie i nauczyciele wyrazili swoją solidarność z dziećmi na oddziałach onkologicznych, spędzając cały dzień - 06.10.2021 r. w piżamach i szlafrokach oraz zbierając pieniądze, które zostaną wpłacone na konto fundacji Gdy liczy się czas. Dziękujemy przedszkolu Chatka Puchatka w Wołowie za zaproszenie do zorganizowania Dnia Piżamy, a całej społeczności szkolnej za zaangażowanie! 😍

      Zapraszamy do galerii.

     • Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem

      6 października 2021 r. odbyło się w Bibliotece Publicznej w Wołowie spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem, autorem powieści sensacyjno-przygodowych, reportażystą, organizatorem wypraw i szkół przetrwania, twórcą kanałów na You Tube. W spotkaniu uczestniczyły uczennice naszej szkoły, członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki. Pan Krzysztof opowiadał o swoich zagranicznych podróżach, mówił o ludziach, których spotkał, o ich odmiennym stylu życia. Swoją opowieść uzupełniał  niezwykłymi zdjęciami z wypraw. Było to ciekawe i niezapomniane spotkanie.

      Zapraszamy do galerii.

     • Światowy Tydzień Zwierząt

      Światowy Tydzień Zwierząt rozpoczyna się corocznie 4 października, w dzień Świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Cały miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt.

      Bezinteresownym przyjacielem człowieka jest pies.

      Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie

      (George G. Vest).

    • Uczniowie w kampanii BohaterON
     • Uczniowie w kampanii BohaterON

      Uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny, biorą udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterON mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Młodzież z naszej szkoły własnoręcznie wykonała kartki dla Powstańców. Zapraszamy do galerii!

    • Dzień Chłopaka
     • Dzień Chłopaka

      Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. Składamy wszystkim chłopcom życzenia:

      Niech się Wasze życie na lepsze zmienia!

      Wielu przyjaciół, mnóstwo miłości,

      ludzkiej przyjaźni i życzliwości!

     • Akcja wycieczka!

      24.09.2021 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w targach turystycznych Tour Salon 2021 w Poznaniu. Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem Poznaj smak przygody. Młodzież wraz z opiekunami mogła zapoznać się najnowszą ofertą turystyczną różnych firm. Wyjazd na to wydarzenie był możliwy dzięki realizowanemu w szkole unijnemu projektowi 10.4 "Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim." Zapraszamy do galerii. ⬇

    • Sprzątanie Świata
     • Sprzątanie Świata

      Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2021” pod hasłem Myślę, więc nie śmiecę’’. Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska oraz promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. 17.09.2021 r. uczniowie sprzątali teren w pobliżu szkoły. Uzbrojeni w worki i rękawiczki, udostepnione przez Gminę Wołów, zbierali śmieci zalegające poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. pamiętajmy! Myślimy, więc nie śmiecimy! 

      Zapraszamy do galerii.

     • Narodowe Czytanie w szkole

      15 września 2021 r. w ramach akcji Narodowego Czytania spotkaliśmy się na dziedzińcu szkolnym aby wspólnie czytać „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Nauczyciele i uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności interpretacyjne czytając z podziałem na role wybrane fragmenty utworu. Wspólna lektura przybliżyła uczestnikom akcji postać głównej bohaterki dramatu Anieli Dulskiej, która stała się symbolem dwulicowości i fałszu. Dziękujemy wszystkim za udział w tym wydarzeniu.

      Zapraszamy do galerii.

     • Szczepienia uczniów

      Rodzice, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Wołowie

      Szanowni Państwo,

      możliwość szczepienia przeciwko wirusowi Covid-19 dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia stwarza szansę na całkowite zwalczenie pandemii. Pozwoli na szybki powrót do normalnego funkcjonowania życia publicznego, w tym systemu oświaty i działających w jego ramach szkół oraz placówek oświatowych.

      Będąc przekona, że warunkiem wykorzystania tej szansy jest jak najliczniejsze zaszczepienie uczniów powyżej 12 roku życia, a także ich rodziców i nauczycieli, apeluję o włączenie się w tym zakresie w działania proponowane przez odpowiednie służby sanitarne i samorządowe.

       Na Państwa wniosek nasza szkoła jest w stanie zorganizować szczepienia na terenie ZSZ, ale również  powszechna dostępność punktów szczepień pozwala na zaszczepienie wszystkich chętnych o co gorąco apeluję.

      Polecam również materiały informacyjne znajdujące się na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

      Informacje na temat szczepien uczniów.

      Dyrektor ZSZ w Wołowie

      Henryka Przybyłowicz

      Do pobrania deklaracja i kwestionariusz:

      Deklaracja_na_szczepienia.docx

      Kwestionariusz_wstepnego_wywiadu_przesiewowego_przed_szczepieniem_osoby_niepelnoletniej_przeciw_.pdf