• Zajęcia dodatkowe dla uczniów 2017/2018

•

W ramach realizacji projektu "Rozwin skrzydła edukacji" uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach:

1. zajęcia informatyczne/ICT:
            • Obsługa komputerowych programów użytkowych,
            • Komputer w mojej przyszłej pracy,
          2. zajęcia językowe:
            • zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka niemieckiego "Ćwiczenie czyni mistrzem",
            • zajęcia rozwijające kompetencje językowe - język niemiecki "Język niemiecki na 5",
          3. zajęcia dodatkowe wyrównawcze dla uczniów z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych:
            • zajęcia wyrównawcze z matematyki - Wykorzystanie komputerów do rozwiązywania zadań z matematyki,
            • zajęcia wyrównawcze z biologii – Biologia dla każdego,
          4. zajęcia dodatkowe rozwijające dla uczniów z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych:
            • zajęcia rozwijające z matematyki –Matematyka i komputer- szansa na sukces,
            • zajęcia rozwijające z biologii – Biologia w praktyce,
            • zajęcia rozwijające z geografii – Na mapie i w terenie,
          5. warsztaty przedsiębiorczości: grupa 1 - "Moje konsumenckie ABC, grupa 2  - "Zakładanie działalności gospodarczej", grupa 3 - "Krok po kroku do własnej firmy - od pomysłu po rozwój i przepis na sukces",
          6. zajęcia rozwijające postawy kreatywności, innowacyjności, pracy: grupa 1 - "Trening kreatywności", grupa 2 i 3 - "Bąź kreatywny!",
          7. indywidualne zajęcia psychologiczno-pedagogiczne,
          8. doradztwo zawodowe:
            • warsztaty edukacyjno-zawodowe,
            • doradztwo indywidualne.

Uczniowie w trakcie zajęć "Bąź kreatywny" https://zszwolowbadzkreatywny.blogspot.com/ - pieknie rzeźbią w owocach i warzywach.

Rysowanie wykresów funkcji z wykorzystaniem programów komputerowych - to zajęcia rozwijające z matematyki.

Uczniowie na zajęciach z geografii.

Zajęcia z informatyki ...

Zajęcia rozwijające postawy kreatywności, innowacyjności, pracy zespołowej – Trening kreatywności, w ramach projektu "Rozwiń skrzydła edukacji" to połączenie nauki z zabawą. Na jednych z zajęć uczniowie rozwiązywali zagadkę " Kto porwał samolot?". Po małych podpowiedziach ze strony prowadzącego udało się uczniom wskazać porywacza.

Uczniowie na zajęciach rozwiązywali  złożony problem "Zjazd tyrolką z Marsa na Ziemię" za pomocą metody Walta Disneya. Istotą techniki Disney’a jest przekształcenie najśmielszych nawet wyobrażeń w realny, możliwy do skonstruowania, innowacyjny produkt. Aby to zrobić, konieczne jest spojrzenie na problem z trzech różnych perspektyw: Marzyciela, Realisty i Krytyka.

Warsztaty przedsiębiorczości - Krok po kroku do własnej firmy - od pomysłu po rozwój
          i przepis na sukces

Zajęcia sprzyjają kreowaniu postaw przedsiębiorczych, rozbudzają motywację do podjęcia decyzji o założeniu własnej firmy. W zajęciach uczestniczy 10 uczniów. Celem zajęć jest rozbudzenie podstaw przedsiębiorczych wśród uczniów,  nabycie umiejętności stawiania sobie celów życiowych oraz ich realizacji, dokonywania wyborów, zwiększenie praktycznej wiedzy z zakresu przedsiębiorczości wśród uczniów,  a w szczególności zapoznanie z praktyczną wiedzą z zakresu zakładania i funkcjonowania działalności gospodarczej, z obowiązkami przedsiębiorcy, nabycie praktycznych umiejętności w zakresie zakładania działalności gospodarczej, przygotowanie do samodzielnej pracy, do samokształcenia.

Uczymy się wypełniać wniosek CEIDG-1.

Na zajęciach "Moje konsumenckie ABC" uczniowie poznali prawa konsumenta w Polsce. Poprzez połączenie zabawy z nauką dowiedzieli się również jakie informacje powinno zawierać opakowanie produktu i czy dany produkt jest bezpieczny dla zdrowia i życia.

Na zajęciach z przedsiębiorczości uczniowie zapoznali się z tym, na co należy zwracać uwagę wybierając biuro podróży, jakie elementy powinna zawierac umowa, jakie mamy prawa kiedy biuro podróży nie spełnia zawartych w umowie zadań.

Na zajęcia "Trening kreatywności", jak sama nazwa wskazuje, sprawdzamy naszą kreatywność poprzez rozwiązywanie różnych zadań i ćwiczeń.