• Informacja

• Pragniemy poinformować, iż  od 01 wrzesnia 2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie realizowany jest projekt pt.:

„Rozwiń skrzydła edukacji”

Projekt wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 - 2020, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego: oś priorytetowa: 10 Edukacja; numer i nazwa działania: 10.2 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

Projekt realizowany jest od 1 września 2017 r. do 30 czerwca 2019 r.

Całkowita wartość projektu wyniesie 1 094 394,00 zł. Beneficjentem projektu jest Powiat Wołowski, a zadania ujęte w projekcie będą realizowane w czterech powiatowych jednostkach oświatowych.

Projekt „Rozwiń skrzydła edukacji” zakłada realizację celów zmierzających do:

• podniesienia kompetencji kluczowych uczniów uczęszczających do szkół i placówek realizujących projekt oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy,
          • rozwijania indywidualnego podejścia do ucznia, szczególnie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
          • utworzenie Szkolnych Punktów Informacji i Kariery,
          • podniesienie jakości usług edukacyjnych w szkołach biorących udział w projekcie, m.in. przez szkolenie nauczycieli i doposażenie placówek.

W Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie realizowane będą dodatkowe zajęcia dla uczniów:

1. zajęcia informatyczne/ICT:
            • Obsługa komputerowych programów użytkowych,
            • Komputer w mojej przyszłej pracy,
          2. zajęcia językowe:
            • zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka niemieckiego,
            • zajęcia rozwijające kompetencje językowe - język niemiecki,
          3. zajęcia dodatkowe wyrównawcze dla uczniów z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych:
            • zajęcia wyrównawcze z matematyki - Wykorzystanie komputerów do rozwiązywania zadań z matematyki,
            • zajęcia wyrównawcze z biologii – Biologia dla każdego,
          4. zajęcia dodatkowe rozwijające dla uczniów z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych:
            • zajęcia rozwijające z matematyki –Matematyka i komputer- szansa na sukces,
            • zajęcia rozwijające z biologii – Biologia w praktyce,
            • zajęcia rozwijające z geografii – Na mapie i w terenie,
          5. warsztaty przedsiębiorczości;
          6. zajęcia rozwijające postawy kreatywności, innowacyjności, pracy,
          7. indywidualne zajęcia psychologiczno-pedagogiczne,
          8. doradztwo zawodowe:
            • warsztaty edukacyjno-zawodowe,
            • doradztwo indywidualne.

Szkoła zostanie także doposażona 20 przenośnych komputerów All-in-One (19 uczniowskich, 1 dla nauczyciela) i 2 monitory dotykowe. Wartość sprzętu – 68600,00 zł.

Nauczyciele zatrudnieni w szkole będą mogli skorzystać z bogatej oferty szkoleń tj.:

1. Metody zindywidualizowanego podejścia do ucznia – komunikowanie celów i potrzeb,
          2. Kompetencje społeczne,
          3. „TIK w pracy nauczyciela",
          4. Wykorzystanie e-podręczników, e-zasobów, e-materiałów dydaktycznych.

Projekt będzie realizowany w okresie od dnia 1 września 2017 r. do dnia 30 czerwca 2019 r.

O bieżących działaniach w projekcie będziemy informować za pośrednictwem naszej strony internetowej. Zapraszamy do systematycznego zapoznawania się z zamieszczanymi informacjami.