• Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywnościowego

07.06.2022 r. obchodzimy Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywnościowego. Hasło: „Bezpieczeństwo żywności to sprawa każdego”, cel: podnoszenie świadomości i promowanie właściwych działań w obszarze bezpieczeństwa żywności.

Konsumencie! Zwracaj uwagę na zagrożenia czyhające podczas zakupów produktów spożywczych. Kupuj mięso, nabiał i ryby tylko wiadomego pochodzenia, bo istnieje mnóstwo patogenów mogących wywołać poważne choroby. Pamiętaj - Bezpieczna żywność jest jednym z najważniejszych gwarantów dobrego zdrowia. Niebezpieczna żywność jest przyczyną wielu chorób i przyczynia się do innych złych warunków zdrowotnych, takich jak zaburzenia wzrostu i rozwoju, niedobory mikroskładników odżywczych, choroby niezakaźne i choroby psychiczne.

• Rozpoczęły się egzaminy zawodowe

01 czerwca 2022 r. w szkole rozpoczęły się egzamiyn zawodowe. Egzamin składa się z części pisemnej i praktycznej. Aby zdać egzamin, przystępujący musi uzyskać z:

• części pisemnej – co najmniej 50% punktów możliwych do uzyskania,
            • części praktycznej – co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania.

Po zdaniu egzaminu (w formule 2019) przystępujący otrzyma certyfikat kwalifikacji zawodowej. Po uzyskaniu potwierdzeń wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w zawodzie oraz odpowiedniego poziomu wykształcenia zostanie wydany dyplom zawodowy - 7 września 2022 r.

• DYPLOM TECHNIKA

Absolwenci technikum, którzy w sesji styczeń - luty 2022 r. zdali egzamin z ostatniej kwalifikacji i ukończyli szkołę 29.04.2022 r. mogą zgłaszać się po obiór dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe - od 27 maja 2022 r.

• Wysokie kwalifikacje zawodowe

Uczniowie uczęszczający do nasej szkoły uzyskali dodatkowe kwalifikacje zawodowe na  kursach zewnętrznych. Odbyły się kursy w zakresie: operator koparko – ładowarki (22.11.2021 r. – 23.04.2022 r.), operator wózka widłowego (04.04.2022 r. – 20.04.2022r.), uprawnień elektrycznych do 1kV (20.04.2022 r.). Wszystkie kursy kończyły się egzaminem zewnętrznym, a uczestnicy otrzymali stosowne świadectwa kwalifikacji, nadające uprawnienia zewnętrzne. Absolwent, który kończy szkołę i posiada takie kwalifikacje jest konkurencyjny na rynku pracy.

Wszystkie kursy były finansowane w ramach projektu „Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim – edycja 2”.

Zapraszamy do galerii.

• Konkurs „Poezja grzbietów książek”

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: uczniowskiej i nauczycielskiej. Uczestnicy wykazali się kreatywnym i oryginalnym podejściem do tematu. W kategorii uczniowskiej komisja wyłoniła więcej niż trzech laureatów. Lista zwycięzców: Magdalena Strączek (2T), Małgorzata Korzeniowska (2T), Tobiasz Borowski (1T), Daria Kaczmarek (1T), Sandra Czaja (3A_p), Dominika Janicka (3A_p), Karolina Krawiec (3A_p), Anastazja Łapka (3A_p), Sandra Dybul (3A_p), Wiktoria Talarczyk (3A_g). Gratulujemy!! W kategorii nauczycielskiej decyzją uczniowskiego jury laureatką została pani Magdalena Lokś. Gratulujemy!!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Zaprasamy do galerii.

• Kurs – obsługa kas fiskalnych – edycja 2

W dniach 24 – 27 maja 2022 r. druga grupa uczniów naszej szkoły miała możliwość doskonalić swoje umiejętności w zakresie obsługi kas fiskalnych, rozliczeń finansowych. Ta edycja została rozszerzona o dodatkowy moduł poświęcony obsłudze programu do rozliczeń w gastronomii.  Dodatkowe umiejętności zdobywane na kursach zwiększają szanse młodzieży na rynku pracy.

Kurs obsługi kas fiskalnych był realizowany ze środków UE, projektu „Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim – edycja 2”.

Zapraszamy do galerii.

• Wiemy, że można dobrze jeść!

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły zajęły czołowe miejsca w konkursie "Wiem, że mogę dobrze jeść - rady dla młodych" organiowanym przez Collegium Witelona w Legnicy.
            I miesce - Paulina Świątkowska (3T_p)
            II miejsce - Zuzanna Jaworek (2T), Otylia Jędryka (2T), Natalia Żwirek (2T).
            Dziś (25.05.2022 r.) uczennice odebrały dyplomy i nagrody. GRATULUJEMY!

• Dzień Brata

Dzień Braci przypada 24 maja 2022 roku. Jest to święto, podczas którego warto spędzić z rodzeństwem jak najwięcej czasu. Wspólne wyjście do kina, grill czy odwiedziny to dobry sposób na świętowanie.

• Uczennice czytają dzieciom w przedszkolu

19 maja 2022 r. w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom uczennice klasy 3A_p: Dominika Janicka, Sandra Czaja, Sandra Dybul, Anastazja Łapka i Karolina Krawiec wraz z panią Iwoną Piekarek ponownie odwiedziły dzieci w Przedszkolu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wołowie. Zawitałyśmy do Sówek, Kotków i Biedronek. Przedszkolaki przyjęły nas bardzo ciepło i serdecznie. Uczennice czytały utwory znanych polskich pisarzy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wierszy, z wielkim zaangażowaniem odpowiadały na zadawane pytania i zagadki, wspólnie recytowały oraz  śpiewały piosenki. Nasza wizyta dzieciom bardzo się podobała, czego dowodem były uściski, przytulania oraz podziękowania, a dla uczennic była miłym i wyjątkowym przeżyciem.

• 15 maja - Święto rodzin

15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzin. Został on ustanowiony w 1993 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, w celu podkreślenia znaczenia rodziny w społeczeństwie i wspierania rodzin poprzez realizację skutecznej polityki prorodzinnej.