• Czytaliśmy w przedszkolu

20 października 2022 r. w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom i Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klasy 2T: Dominika Hołubecka, Nikola Ożóg, Patrycja Wojtyła, Kinga, Filarowska i Igor Przydatek wraz z panią Iwoną Piekarek odwiedzili przedszkole „Chatka Puchatka”. Młodzież czytała Liskom, Tygryskom, Żuczkom, Motylkom i Dinozaurkom. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem i przejęciem słuchały pięknych, wartościowych i kształcących utworów znanych polskich pisarzy (Tuwima, Brzechwy, Fredry). Razem z czytającym recytowały znane fragmenty, z entuzjazmem odpowiadały na zadawane pytania. Wspólnie z nami bawiły się i śpiewały piosenki. Było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy. Maluchy były zachwycone, a uczniowie wykazali się talentem i wspaniale się zaprezentowali. Dziękujemy za udział😊

• Konkurs literacki

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa 1B wzięła udział w konkursie literackim, którego celem było wskazanie jak największej ilości tytułów tekstów kultury, w których występuje motyw podroży. Niekwestionowanymi zwycięzcami konkursu okazali się: Kasia Górecka i Gracjan Zacharski, którzy wskazali 100 tytułów, drugie miejsce zajęli: Bujalski Maksymilian i Puławska Aleksandra – wymienili 88 tytułów i na trzecim miejscu uplasowali się:  Łubińska Sandra i Dagmara Juszczak z wynikiem – 73 tytuły. Gratulujemy zwycięzcom – jesteśmy z Was dumni.

• Pojedynek na książki

W ramach Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy 1A wzięli udział w projekcie literackim – POJEDYNEK NA KSIĄŻKI. Klasa została podzielona na 4 grupy. Każda z nich wylosowała jedną pozycję książkową, którą należało zaprezentować w jak najbardziej interesujący sposób. Uczniowie przygotowali plakaty prezentujące „Zemstę” Aleksandra Fredry, „Hobbita” J. R. R. Tolkiena, „Tajemniczy ogród” F. H. Burnett i „Latarnika” Henryka Sienkiewicza. Młodzież przygotowała również ciekawe recenzje, które zaprezentowała na forum klasy, zachęcając do sięgnięcia po wymienione lektury. Zapraszamy do zapoznanie się z foto relacją. Uczniom gratulujemy twórczych pomysłów. Koordynatorem projektu była pani Agnieszka Szechnicka nauczycielka języka polskiego.

• #PoznajSwojegoRekrutera

21 października 2022 r. w ramach akcji Poznaj Swego Rekruta odbyło się spotkanie uczniów klas kończących szkołę w bieżącym roku szkolnym z żołnierzami z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Głogowie. Podczas  spotkania z uczniami omówione zostały rodzaje formy służby wojskowej oraz korzyści jakie płyną ze służby wojskowej.

• WIELKI TEST WIEDZY O SPROCIE!

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w II Narodowym Konkursie Wiedzy o Sporcie. Konkurs to test wiedzy o największych sukcesach w historii polskiego sportu, ale także o różnych aspektach z polskim sportem związanych. I etap trwa do 22 listopada 2021 i obejmuje otwarty konkurs ogólnopolski w formie testu on – line Uczestnicy odpowiadają na 50 pytań. 30 najlepszych osób przechodzi do II etapu.

Wszystkim naszym uczniom życzymy powodzenia!

• Dziękujemy

Za serce, uśmiech, dobre słowo,
            zachętę do pracy gdy nic się nie udawało
            i pochwałę gdy wszystko szło dobrze.
            Za pomoc w odkrywaniu tego w czym jesteśmy najlepsi
            i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy.
            Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni.
            Za to, że w tak wielu sytuacjach
            mogliśmy zawsze na Was liczyć.

Uczniowie ZSz w Wołowie

• Warsztaty „Czytamy dla pokoju”

11 października 2022 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w klasie 3T odbyły się warsztaty pod hasłem „Wolność czytania”. Celem warsztatów było kształtowanie wśród młodzieży postaw empatii i tolerancji poprzez propagowanie książek oraz materiałów ukazujących grozę i tragizm wojny, a także popularyzację literatury wspomagającej kształtowanie postaw lepszego rozumienia procesów społecznych, doceniania wagi rozwiązywania konfliktów w duchu dialogu.

• Wycieczka szkolna

10 października 2022 r. uczniowie klasy 3T uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Alpaka Rancho w Prawikowie. Alpaki to zwierzętami pochodzące  Ameryce Południowej, hodowane ze względu na futro, z którego wytwarza się dzianiny i tkaniny. Mają bardzo łagodny charakter, przez co nadają się do pracy z dziećmi cierpiącymi na ADHA i z porażeniem mózgowym. W ramach wycieczki odbyła się prelekcja na temat alpak oraz ognisko, na którym uczniowie piekli kiełbaski. Właścicielka alpak opowiedziała wiele ciekawostek na temat zwyczajów tych bardzo przyjaznych zwierząt, a uczniowie mieli możliwość karmić je i przebywać z nimi w zagrodzie. Wycieczka była też okazją do wspólnych rozmów i zabaw.

• Wyjazd do kina

7.10.2022 r. uczniowie technikum obejrzeli, oparty na prawdziwych wydarzeniach film „Marzec ’68”, w którym pokazany jest protest studencki przeciwko bezprawnemu relegowaniu kolegów z uczelni oraz w obronie zdjętych z afisza „Dziadów” w reżyserii Kazimierza Dejmka.

• Wybraliśmy Samorząd Uczniowski

05 października 2022 r. w szkole odbyły się wybory, w wyniku których wyłoniono skład Samorządu Szkolnego:
            Julia Zabagło – przewodnicząca,
            Magdalena Strączek –  zastępca,
            Ireneusz Marchlewski  – sekretarz.
            Ponadto w skład SU, jako jego członkowie, weszli: Gracjan Zacharski, Magdalena Andrzejewska, Nikola Słonecka. Gratulujemy !!!
            Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim członkom Komisji Wyborczej, kandydatom do Samorządu Szkolnego, jak i wszystkim uczniom biorącym udział w głosowaniu.