• Warsztaty z komunikacji

      24 października 2022 r. uczniowie klasy pierwszej technikum „1T” korzystając z zaproszenia Stowarzyszenia Razem dla Rozwoju uczestniczyli w kolejnych już warsztatach wzmacniających kompetencje miękkie, które odbyły się w Starostwie Powiatowym w Wołowie. Tematem zajęć była komunikacja. Współpraca w grupach oraz wspólne zabawy bardzo zintegrowały naszych pierwszaków. Nie możemy się doczekać kolejnego spotkania! 😊

     • Hiszpańska paella

      Uczniowie klasy 2A realizowali projekt pn. „Smaki Europy – potrawy wybranego kraju”, którego celem była promocja potraw kuchni europejskiej. Projekt realizowany był w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, koordynator projektu - Agnieszka Łukaszewska – nauczycielka przedmiotów gastronomicznych.

      Paella to tradycyjna hiszpańska potrawa z ryżu i różnego rodzaju dodatków. Powstała w Katalonii, ale  przyrządzana jest w całej Hiszpanii. Jest tak popularna, że uchodzi za prawdziwą, kulinarną wizytówkę kraju!

      Jak przyrządzić paellę? Podstawowym składnikiem paelli jest ryż. Ziarna podsmaża się, a następnie gotuje w wodzie lub bulionie z dodatkiem przypraw – głównie szafranu, który nadaje potrawie charakterystyczną, żółtą barwę. W zależności od odmiany dania czy regionu, w którym jest podawane, ryż wzbogaca się o różne dodatki - w naszym przypadku były to: filet z kurczaka, kiełbasa chorizo, - kolorowa fasola oraz pomidory, ostre papryczki, cebula i czosnek. Postaci paelli jest wiele, a każda smakuje doskonale! Polecamy!

     • Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

      Dyskusyjny Klub Książki „Czytelnick" rozpoczął działalność w nowym roku szkolnym. Zapraszamy wszystkich entuzjastów słowa pisanego na dyskusje o książkach przy herbatce oraz kawce w miłej i przyjaznej atmosferze.

      Lubisz czytać, dzielić się wrażeniami, miło spędzać czas i spotykać się ludźmi - przyjdź do nas, zobacz i zostań.

      Zasady DKK:

      • szanujemy opinie innych, im więcej różnych opinii tym lepiej,
      • nie oceniamy gustów czytelniczych klubowiczów,
      • nie wszystkie lektury nam się spodobają, ale mimo to spróbujmy je przeczytać,
      • przychodzimy na spotkanie nawet, jeśli nie udało się nam dokończyć lektury,
      • każdy członek klubu jest mile widziany, bez względu na to w jakim tempie czyta,
      • jesteśmy otwarci na nowych autorów i nowe książki,
      • przede wszystkim mamy się dobrze bawić!

       Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do biblioteki.

     • Czytaliśmy w przedszkolu

      20 października 2022 r. w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom i Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klasy 2T: Dominika Hołubecka, Nikola Ożóg, Patrycja Wojtyła, Kinga, Filarowska i Igor Przydatek wraz z panią Iwoną Piekarek odwiedzili przedszkole „Chatka Puchatka”. Młodzież czytała Liskom, Tygryskom, Żuczkom, Motylkom i Dinozaurkom. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem i przejęciem słuchały pięknych, wartościowych i kształcących utworów znanych polskich pisarzy (Tuwima, Brzechwy, Fredry). Razem z czytającym recytowały znane fragmenty, z entuzjazmem odpowiadały na zadawane pytania. Wspólnie z nami bawiły się i śpiewały piosenki. Było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy. Maluchy były zachwycone, a uczniowie wykazali się talentem i wspaniale się zaprezentowali. Dziękujemy za udział😊

     • Konkurs literacki

      W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa 1B wzięła udział w konkursie literackim, którego celem było wskazanie jak największej ilości tytułów tekstów kultury, w których występuje motyw podroży. Niekwestionowanymi zwycięzcami konkursu okazali się: Kasia Górecka i Gracjan Zacharski, którzy wskazali 100 tytułów, drugie miejsce zajęli: Bujalski Maksymilian i Puławska Aleksandra – wymienili 88 tytułów i na trzecim miejscu uplasowali się:  Łubińska Sandra i Dagmara Juszczak z wynikiem – 73 tytuły. Gratulujemy zwycięzcom – jesteśmy z Was dumni.

     • Pojedynek na książki

      W ramach Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy 1A wzięli udział w projekcie literackim – POJEDYNEK NA KSIĄŻKI. Klasa została podzielona na 4 grupy. Każda z nich wylosowała jedną pozycję książkową, którą należało zaprezentować w jak najbardziej interesujący sposób. Uczniowie przygotowali plakaty prezentujące „Zemstę” Aleksandra Fredry, „Hobbita” J. R. R. Tolkiena, „Tajemniczy ogród” F. H. Burnett i „Latarnika” Henryka Sienkiewicza. Młodzież przygotowała również ciekawe recenzje, które zaprezentowała na forum klasy, zachęcając do sięgnięcia po wymienione lektury. Zapraszamy do zapoznanie się z foto relacją. Uczniom gratulujemy twórczych pomysłów. Koordynatorem projektu była pani Agnieszka Szechnicka nauczycielka języka polskiego. 

     • #PoznajSwojegoRekrutera

      21 października 2022 r. w ramach akcji Poznaj Swego Rekruta odbyło się spotkanie uczniów klas kończących szkołę w bieżącym roku szkolnym z żołnierzami z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Głogowie. Podczas  spotkania z uczniami omówione zostały rodzaje formy służby wojskowej oraz korzyści jakie płyną ze służby wojskowej.

     • WIELKI TEST WIEDZY O SPROCIE!

      Uczniowie naszej szkoły biorą udział w II Narodowym Konkursie Wiedzy o Sporcie. Konkurs to test wiedzy o największych sukcesach w historii polskiego sportu, ale także o różnych aspektach z polskim sportem związanych. I etap trwa do 22 listopada 2021 i obejmuje otwarty konkurs ogólnopolski w formie testu on – line Uczestnicy odpowiadają na 50 pytań. 30 najlepszych osób przechodzi do II etapu.

      Wszystkim naszym uczniom życzymy powodzenia!

    • Dziękujemy
     • Dziękujemy

      Za serce, uśmiech, dobre słowo,
      zachętę do pracy gdy nic się nie udawało
      i pochwałę gdy wszystko szło dobrze.
      Za pomoc w odkrywaniu tego w czym jesteśmy najlepsi
      i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy.
      Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni.
      Za to, że w tak wielu sytuacjach
      mogliśmy zawsze na Was liczyć.

      Uczniowie ZSz w Wołowie

     • Warsztaty „Czytamy dla pokoju”

      11 października 2022 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w klasie 3T odbyły się warsztaty pod hasłem „Wolność czytania”. Celem warsztatów było kształtowanie wśród młodzieży postaw empatii i tolerancji poprzez propagowanie książek oraz materiałów ukazujących grozę i tragizm wojny, a także popularyzację literatury wspomagającej kształtowanie postaw lepszego rozumienia procesów społecznych, doceniania wagi rozwiązywania konfliktów w duchu dialogu.

     • Wycieczka szkolna

      10 października 2022 r. uczniowie klasy 3T uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Alpaka Rancho w Prawikowie. Alpaki to zwierzętami pochodzące  Ameryce Południowej, hodowane ze względu na futro, z którego wytwarza się dzianiny i tkaniny. Mają bardzo łagodny charakter, przez co nadają się do pracy z dziećmi cierpiącymi na ADHA i z porażeniem mózgowym. W ramach wycieczki odbyła się prelekcja na temat alpak oraz ognisko, na którym uczniowie piekli kiełbaski. Właścicielka alpak opowiedziała wiele ciekawostek na temat zwyczajów tych bardzo przyjaznych zwierząt, a uczniowie mieli możliwość karmić je i przebywać z nimi w zagrodzie. Wycieczka była też okazją do wspólnych rozmów i zabaw.

     • Wyjazd do kina

      7.10.2022 r. uczniowie technikum obejrzeli, oparty na prawdziwych wydarzeniach film „Marzec ’68”, w którym pokazany jest protest studencki przeciwko bezprawnemu relegowaniu kolegów z uczelni oraz w obronie zdjętych z afisza „Dziadów” w reżyserii Kazimierza Dejmka.

     • Wybraliśmy Samorząd Uczniowski

      05 października 2022 r. w szkole odbyły się wybory, w wyniku których wyłoniono skład Samorządu Szkolnego:
      Julia Zabagło – przewodnicząca,
      Magdalena Strączek –  zastępca,
      Ireneusz Marchlewski  – sekretarz.
      Ponadto w skład SU, jako jego członkowie, weszli: Gracjan Zacharski, Magdalena Andrzejewska, Nikola Słonecka. Gratulujemy !!!
      Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim członkom Komisji Wyborczej, kandydatom do Samorządu Szkolnego, jak i wszystkim uczniom biorącym udział w głosowaniu.