Uczniowie naszej szkoły w strojach Mikołaja odwiedzili zaprzyjaźnioną placówkę oświatową i wsparli nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Wołowie w organizacji mikołajek.
Wszyscy dobrze się bawili. Dziękujemy wolontariuszom.
Uczniowie naszej szkoły w strojach Mikołaja odwiedzili zaprzyjaźnioną placówkę oświatową i wsparli nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Wołowie w organizacji mikołajek.
Wszyscy dobrze się bawili. Dziękujemy wolontariuszom.
1 grudnia br. z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS w szkole odbyła się pokaz filmu pt. „AIDS - epidemia wciąż niepokonana”, który przypomniał uczniom, jakimi drogami przenoszony jest wirus HIV oraz ostrzegał przed epidemią zachorowań na AIDS. Tego dnia wielu uczniów i nauczycieli nosiło czerwone wstążeczki - symbol solidarności z chorymi na AIDS.
W dniach 16-17 listopada 2017 r. uczennice klasy 4tg, uczące się w zawodzie technik hotelarstwa - Ewa Grelewicz i Kamila Maciocha, uczestniczyły w jubileuszowej 10 edycji konkursu „Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie” . Organizatorami konkursu są Zespół Szkół Nr 7 im. KEN w Wałbrzychu oraz właścicielka Hotelu „Maria ” w Wałbrzychu.
Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych adeptów hotelarstwa, jak również nawiązanie kontaktów, wzajemna wymiana poglądów i doświadczeń oraz integracja środowiska.
Tym razem uczestnicy konkursu gościli w malowniczo położonym hotelu „Maria Antonina” w Zagórzu Śląskim. W bieżącym roku, wyjątkowo konkurs składał się z 4 etapów. Etap I polegał na napisaniu testu pisemnego składającego się z 50 pytań zamkniętych. Drugi etap obejmował obsługę gościa w recepcji hotelowej w języku obcym. Etap III polegał na zmianie bielizny i pościeleniu łóżka, a etap VI obejmował obsługę konsumenta w restauracji hotelowej.
W ramach konkursu odbyły się również spotkania z zaproszonym gośćmi. Pan Karol Weber, znany w sieci jako Inspektor Hotelowy, przedstawiciel branży hotelarskiej, opowiedział o współczesnych kierunkach rozwoju hotelarstwa. Natomiast pan Zbigniew Kowalski, założyciel i fundator Polskiej Akademii Gościnności, przedstawił ideę listów polecających wystawionych przez fundacjęoraz zapewnił, że z okazji jubileuszowej edycji konkursu, wszyscy uczestnicy otrzymają takie listy polecające. Organizatorzy konkursu zapewnili również atrakcje turystyczne w postaci zwiedzania Zamku Grodno.
21.11.2017 r. w Wołowie odbył się Marsz Białej Wstążki. "Biała Wstążka" to międzynarodowa kampania przeciw przemocy wobec kobiet. Podczas marszu, zaproszone do udziału w wydarzeniach, szkoły zaprezentowały przygotowane przez siebie plakaty i transparenty. Rozdawane były ulotki dot. przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz informatory, gdzie szukać pomocy, zarówno dla ofriar przemocy, jaki i sprawców oraz osób współuzależnionych. Nie zabrakło również uczniów i nauczycieli z naszej szkoły, którzy nie tylko brałi udział w marszu, ale we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wołowie zadbali o uczestników wydarzenia przygotowując ciepły posiłek, jakim była pyszna grochówka.
15 listopada 2017 r. po raz kolejny w naszej szkole odbyła się akcja krwiodawstwa. Uczniowie, pracownicy szkoły oraz mieszkańcy Wołowa i okolic oddawali krew w ramach akcji "Oddaj krew - podaj dalej". Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.
08 listopada 2017 roku w szkole odbył się etap szkolny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o rodzinie, który polegał na rozwiązaniu przez 2-osobowe zespoły testu wielokrotnego wyboru, składającego się z 30 pytań. Podczas I etapu należało wykazać się znajomością przepisów prawa polskiego dotyczącego w szczególności: małżeństwa i rodziny, możliwości pomocy osobom dotkniętych przemocą, praw i obowiązków dziecka. Przygotowując się do testu uczestnicy pogłębiali wiedzę związaną z funkcjonowaniem rodziny, systematyzując ją w zakresie pełnienia ról małżeńskich i rodzicielskich.
W etapie szkolnym uczestniczyły trzy zespoły.
20.11.2017 r.
Zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami klas zgodnie z terminarzem.
09 listopada 2017 r. uczniowie Technikum nr 2 im. Piastów Śl. brali udział w II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „WYBIERAM WYBORY”. Celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. Uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru składający się z 25 pytań, czas trwania konkursu wynosił 45 min.
10 listopada 2017 roku uczennice naszej szkoły Martyna Turowska oraz Nikola Pągowska wzięły udział w XIV Spotkaniu z Pieśnią i Piosenką Patriotyczną. Przegląd odbył się w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury w Brzegu Dolnym. W przeglądzie wzięli udział soliści oraz zespoły wokalne. Celem spotkania było: propagowanie patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie wrażliwości inspirowanej historią i sztuką oraz edukacja patriotyczna. Martyna Turowska wykonała utwór pt. A jeśli nie wrócę?, a Nikola Pągowska pt. Kolęda Warszawska wyśpiewując II miejsce.
Jak co roku Starostwo Powiatowe w Wołowie zorganizowało w Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie Powiatowy Dzień Seniora . W uroczystości wzięli udział zaproszeni seniorzy z Powiatu Wołowskiego. Pan Maciej Nejman Starosta Wołowski i Pani Henryka Przybyłowicz Dyrektor szkoły życzyli wszystkim przybyłym gościom udanej zabawy. Nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy szkoły dołożyli wszelkich starań, aby przygotowany poczęstunek oraz obsługa były na najwyższym poziomie. Muzyczną oprawę zapewnił zespół Vabank.
31 października 2017 r., w wigilię Dnia Wszystkich Świętych, w Wołowie odbył się Holy Wins. Mieszkańcy, w tym poprzebierane za świętych dzieci wzięły udział w mszy, która odbyła się w kościele pw. Św. Wawrzyńca. Ulicami miasta przeszła procesja. Na zakończenie dla wszystkich zaśpiewała Majka Jeżowska, a pyszny catering przygotowali uczniowie naszej szkoły.
Od 15 do 28 października grupa 16 uczniów odbywała praktyki zagranicznew zakładach gastronomicznych, domach opieki i hotelach w Osterode am Harz w Niemczech. W tym roku w projekcie wzięli udział uczniowie klasy 2tg i 3gh kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Przez dwa tygodnie uczestnicy przyrządzali potrawy i napoje, poznali zasady żywienia osób starszych, chorych, młodzieży i dzieci, poszerzyli słownictwo w dziedzinie gastronomii i dietetyki, doskonalili komunikację w języku niemieckim.
W realizacji projektu wspierali nas niemieccy partnerzy z BerufsbidendenSchulen II w Osterode. Wspomagali nas w organizacji miejsc praktyk. Po przyjeździe czekało nas serdeczne przyjęcie w niemieckiej szkole zawodowej. Uczniowie mieli okazję poznać zasady funkcjonowania niemieckich szkół, zwiedzić sale lekcyjne i pracownie zawodowe, porównać z wyposażeniem naszej szkoły. Uznaliśmy, że w tym zakresie mamy się, czym pochwalić.
Uczniowie odbywali praktyki w domach opieki, hotelach i restauracjach - u pracodawców, z którymi współpracujemy od lat. To nowoczesne zakłady i kadra z dużym doświadczeniem w zakresie kształcenia uczniów. Uczestnicy projektu poznali struktury organizacyjne firm, standardy i wymagania stawiane pracownikom przez niemieckich pracodawców. Czas spędzony na praktykach nie został zmarnowany – uczniowie doskonalili swoje umiejętności praktyczne, wzbogacili dotychczasowe doświadczenia; a w wielu przypadkach już teraz mogliby „wkroczyć” na współczesny rynek pracy. Była to prawdziwa szkoła życia, ale wszyscy poradzili sobie wyśmienicie!
Nocowaliśmy w schronisku młodzieżowym, i nikt nie miał czasu na nudę, każde zajęcia były dobrze przemyślane i dostosowane do potrzeb uczestników. W czasie wolnym zwiedzaliśmy urokliwe górskie miasteczko Osterode, poznawaliśmy kulturę, tradycje, obyczaje regionu Gór Harzu, a przede wszystkim wszędzie spotykaliśmy się z życzliwością mieszkańców i mieszkających tam Polaków.
Efekt dwutygodniowego pobytu to sukces mierzony wysokimi ocenami i bardzo pozytywnymi opiniami niemieckich pracodawców, uzyskanie Certyfikatu uczestnictwa w stażu oraz dokumenty Europass Mobilność. Wyjazd na praktyki zagraniczne to również nowe znajomości, przyjaźnie, a w konsekwencji dalsze kontakty i ten żal, że świetna przygoda jest już za nami. Nabyte umiejętności gastronomiczne i językowe dowodzą, że trafnie dobrano miejsca praktyk, a właściciele zakładów pracy to ludzie z wysokimi kwalifikacjami zawodowymi i sercem do przekazywania wiedzy młodszym. Dzięki takim wyjazdom uczniowie mają możliwość poszerzenia swoich umiejętności zawodowych, zmieniają podejście do kultur innych społeczeństw, otwierają się na świat i wracają naładowani pozytywną energią do dalszej pracy!
19 października 2017 r. odbył się VI Konkurs Piosenki Polskiej „Piosenka zmieniająca życie” organizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Lubiążu. Celem konkursu jest prezentacja piosenek o treściach związanych z pozytywną zmianą w życiu, promocją życia wolnego od alkoholu, narkotyków i przemocy. Gwiazdą tegorocznej edycji konkursu i członkiem jury był MEZZO. Naszą szkołę reprezentowała Martyna Turowska (uczennica klasy 2bh), która zaprezentowała piosenkę Adama Stachowiaka pt. „Mamo”. Występ Martyny spotkał się z dużym uznaniem jury i ciepłym przyjęciem zgromadzonej publiczności. Uczennica zajęła I miejsce w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wołowskiego.
GRATULUJEMY!
18.10.2017 r. uczniowie klasy drugiej, trzeciej i czwartej technikum, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych odwiedzili Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Tarczyński S.A., gdzie poznali tajniki powstawania kabanosów. Wycieczka po halach produkcyjnych, pod przewodnictwem doświadczonego pracownika, pozwoliła młodzieży na poznanie od strony praktycznej etapów produkcji wyrobów wędliniarskich suchych. Przechodząc kolejno przez dział rozbioru, sporządzania farszów, nadziewania osłonek, obróbki termicznej, pakowania i magazynowania uczniowie mieli okazję zaobserwować jak ciężką pracę trzeba wykonać, żeby finalnie otrzymać wędliny, które goszczą codziennie na naszych stołach.
Wycieczka do zakładów wędliniarskich była ciekawą lekcją.
17 października 2017 r. w naszej szkole została zorganizowana akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku do bazy DKMS pod nazwą Komórkomania.
Dziękujemy osobom, które zarejestrowały się w bazie danych Fundacji DKMS Polska jako POTENCJALNI DAWCY SZPIKU KOSTNEGO I KOMÓREK MACIERZYSTYCH oraz zaangażowanym w akcję wolontariuszom.
17.10.2017 r. od godz. 9.00 do godz. 13.00 w naszej szkole zostanie zorganizowany "Dzień Dawcy" .
Podczas Dnia Dawcy możesz zarejestrować się do bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych Fundacji DKMS.
Podejmij świadomą decyzję, przyjdź i zarejestruj się! Uratuj komuś życie.
Jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej i chcesz promować czytanie wśród swoich znajomych? Do 24 października zgłoś się po darmową koszulkę z kodem dającym dostęp do 12 książkowych bestsellerów! Zawalcz o smartfony pełne książek!
Jak to działa?
Czytaj PL to organizowana co roku akcja umożliwiająca uzyskanie na miesiąc darmowego dostępu do najgorętszych bestsellerów w wersji e-bookowej i audiobookowej. Kiedy piszemy, że dostęp jest darmowy, dokładnie to mamy na myśli − nie pytamy nikogo o numer karty kredytowej ani nie uruchomiamy płatnej subskrypcji po miesiącu – jedyne co trzeba zrobić, to zainstalować aplikację Woblink i za jej pomocą zeskanować specjalny kod QR, który odblokuje dostęp do 12 bestsellerów na cały listopad.
Kody QR będą dostępne na plakatach rozwieszanych w całej Polsce (i nie tylko!) oraz na koszulkach, które chcemy rozdać tysiącowi chętnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Tak więc nosząc naszą koszulkę, będziesz DOSŁOWNIE promować czytelnictwo i umożliwisz uzyskanie legalnego dostępu do bestsellerowych książek zupełnie ZA DARMO.
Ale to jeszcze nie wszystko! Osoby, które zostaną naszymi ambasadorami, nie tylko otrzymają darmowe koszulki, ale będą mogły także wziąć udział w konkursie, w którym nagrodami będą smartfony pełne e-booków (wybranych przez Was samych!). Jakie smartfony? Na razie powiemy tylko, że najnowszej generacji.
Chcecie promować z nami czytelnictwo, otrzymać darmową koszulkę i zawalczyć w konkursie?
No to wypełnijcie formularz na stronie ambasador.czytajpl.pl. Koszulki rozdajemy według kolejności zgłoszeń. PAMIĘTAJCIE, ŻE ICH ILOŚĆ JEST OGRANICZONA! KTO PIERWSZY, TEN LEPSZY!
Regulamin akcji dostępny jest na stronie ambasador.czytajpl.pl
źródło:www.czytam.pl
ZAINTERESOWANI UCZNIOWIE PROSZENI SĄ O ZGŁASZANIE SIĘ DO BIBLIOTEKI W TERMINIE
DO 20 PAŹDZIERNIKA 2017 r. DO GODZ. 12.00
13 października 2017 r. w szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani dyrektor Henryka Przybyłowicz złożyła życzenia i podziękowała pedagogom za trud oraz zaangażowanie wkładane każdego dnia w edukację i wychowanie młodego pokolenia,a także nagrodziła wyróżniających się nauczycieli i pracowników szkoły. Życzenia w imieniu rodziców przekazała przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Bagińska. Program artystyczny, zabarwiony dużą dawką humoru, pt. „Rada Pedagogiczna okiem ucznia” przygotowała klasa 2bh wraz z wychowawczynią panią Cecylią Owczarczak i panią Agatą Żak. Po przedstawieniu przyszedł czas na wysłuchanie piosenek, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez uczennice: Martynę Turowską, Nikolę Pągowską i Darię Jaguś. Solistki nagrodzono gromkimi brawami.
Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców
04 października 2017 r. w sali gimnastycznej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie odbyły się Targi Pracy. Zorganizowane zostały przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Wołowie oraz Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej. Impreza była odpowiedzią na priorytet MEN dotyczący wprowadzania doradztwa zawodowego do szkół i placówek, m.in. poprzez angażowanie pracodawców w proces dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. Na targach zaprezentowały się szkoły oraz lokalni pracodawcy. Nasza szkoła przygotowała stoisko, na którym zaprezentowano zawody, w których kształceni są nasi uczniowie zarówno w Technikum Nr2 ,jak i Branżowej Szkole I stopnia. Uczniowie klasy 2tg i 2bh ubrani w stroje zawodowe zachęcali odwiedzających Targi Pracy uczniów gimnazjów do podjęcia nauki w naszej szkole. Rozdawane były foldery z ofertą szkoły. Targi Pracy odwiedzili również uczniowie naszej szkoły z klasy 1T. Dzięki Targom Pracy młodzież miała możliwość zdobycia cennych informacji i wskazówek związanych z wyborem ścieżki zawodowej oraz przygotowania do wejścia na rynek pracy.
Powered by aSc EduPage