Uczennice Technikum Nr 2 im. Piastów Śląskich - Martyna Turowska i Nikola Pągowska otrzymały Stypendium Rady Powiatu Wołowskiego.
Gratulujemy!
Uczennice Technikum Nr 2 im. Piastów Śląskich - Martyna Turowska i Nikola Pągowska otrzymały Stypendium Rady Powiatu Wołowskiego.
Gratulujemy!
Egzaminem z języka polskiego rozpoczęła się piątkowa matura.
Powodzenia!
Uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klasy czwartej 4gh - 27 kwietnia 2018 r.
W czwartek 26 kwietnia 2018 r. ZSZ w Wołowie po raz kolejny otworzyła swoje drzwi przed "gimnazjalistami", którzy w przyszłym roku szkolnym 2018/2019 rozpoczną edukację w szkole ponadgimnazjalnej.
Odwiedziła nas spora grupa mlodzieży. Zapraszamy do galerii.
Podsumowanie projektu "Smaki i aromaty kuchni dietetycznej" - fotowystawa!
Na szkolnym korytarzu zorganizowano wystawę zdjęc, która jest podsumowaniem realizacji projektu "Smaki i aromaty kuchni doetettycznej". Wystawa przedstawia kolejne etapy realizacji staży w Niemczech, dla uczestników jest miłym wspomnieniem, a społecznośc szkolna oraz goście mają możliwość obejrzeć co działo się podczas praktyk w Osterode am Harz. Wystawę obejrzeli również uczniowie Gimnzajów, którzy odiwedzili naszą szkołę podczas Dnia Otwartego.
24 kwietnia 2018 r. w Powiatowym Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołowie odbył się IX Powiatowy Konkurs „Jestem świadomym konsumentem”. Konkurs ma na celu uświadomienie młodzieży jakie mamy prawa na rynku konsumenckim oraz do jakich instytucji należy się udać w razie naruszenia praw konsumenta. W konkursie uczestniczyło 16 uczniów szkół ponadgimnazjalnych wyłonionych w konkursach szkolnych. Uczennica naszej szkoły Kornelia Komarnicka zajęła III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Gratulujemy !!!
23 kwietnia 2018 r. w auli Liceum Ogólnokształcącego w Wołowie odbyła się konferencja z udziałem Romana Kowalczyka Dolnośląskiego Kuratora Oświaty nt. "Dobry Dyrektor Szkoły, czyli kto?”. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli przygotowali catering oraz zajęli się obsługą gości.
21 kwietnia 2018 r. w Hali Sportowej w Wołowie odbył się I Turniej Tańca Nowoczesnego o puchar Burmistrza Gminy Wołów. Nasza szkoła zadbała o uczestników Turnieju przygotowując posiłek, jakim była ciepła zupa. Po zmaganiach tanecznych uczestnicy mogli nabrać sił spożywając smaczną zupę, przygotowaną przez uczniów naszej szkoły, pod kierunkiem Pani Agnieszki Łukaszewskiej.
W dniach 17.04.2018 r. i 19.04.2018 r. uczniowie klas: 4gh, 3gh, 2tg, 2bh, 3a, 3b wzięli udział w konwersacji prowadzonej przez Pana Adriana Gniewaszewskiego nt. praw konsumenta. Po spotkaniach uczniowie wiedzą, że konsument to osoba kupująca jakieś produkty (np. jedzenie, odzież, meble) lub korzystająca z jakiś usług (np. fryzjera, kina, banku, Internetu). Jednak nie zawsze, gdy ktoś kupuje towar lub korzysta z jakiejś usługi jest konsumentem. Zgodnie z Kodeksem Cywilnym za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą czynności prawnej (nabywającą od przedsiębiorcy towar lub usługę) w celu bezpośrednio nie związanym z prowadzoną przez nią działalnością gospodarczą lub zawodową. Wszystkim konsumentom przysługują podstawowe prawa. Uczniowie mieli okazję je poznać i zrozumieć różnicę pomiędzy reklamacją a rękojmią. Lekcje miały charakter otwarty. Ich przebieg zależał od koncepcji prowadzącego i zaangażowania uczniów. Pan Adrian był nastawiony na interakcję z młodzieżą, przekazywał praktyczną wiedzę w interesujący, przystępny sposób. Uczniowie zostawali po lekcjach i kontynuowali dyskusję.
W tym roku zorganizowaliśmy prelekcję z Panią Agnieszką Miedźińską - dyplomowaną położną, która zachęcała mamy uczniów do udziału w Programie profilaktyki raka szyjki macicy. Program adresowany jest do kobiet w wieku 25-59 lat, które nie wykonały badania cytologicznego w ciągu ostatnich 3 lat. U kobiet obciążonych czynnikami ryzyka badanie jest wykonywane co 12 miesięcy. Badanie cytologiczne w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy można wykonać w każdym gabinecie ginekologiczno-położniczym zakontraktowanym przez NFZ oraz w gabinecie położnej POZ posiadającej uprawnienia do pobierania rozmazów cytologicznych w ramach zawartej umowy z NFZ. Do ginekologa i położnej POZ nie jest wymagane skierowanie. W czasie spotkania były rozdawane ulotki informacyjne.
16 kwietnia 2018 r. odwiedziłyśmy przedszkolaków w Szkole Podstawowej nr 2 w Wołowie. Był to kolejny etap realizacji projektu „Czytamy dzieciom”. Tym razem uczennice klasy 2bh i 2tg: Oliwia Wasilewska, Wiktoria Włodarczyk, Karolina Kusy, Daria Jaguś, Dominika Oszczęda, Aleksandra Łukowiak, Gabriela Lasyk i Aurelia Kwiecień razem z panią Iwoną Piekarek czytały piękne, wartościowe, a także kształcące utwory znanych polskich pisarzy. Dzieci uważnie słuchały tekstów a czasem razem z czytającymi recytowały znane fragmenty. Świetnie razem bawiliśmy się w zgadywanki i w różne gry.
13.03.2018 r. uczniowie wzięli udział w nietypowej lekcji profilaktyki. O niebezpieczeństwach związanych z uzależnieniami opowiadali w rytmie hip-hopu Mirek "Kola" Kolczyk i Leszek Korzeniecki.
Zobacz zdjęcia z Artystycznego Programu Profilaktyki Uzależnień.
9 kwietnia 2018 r. uczennice klas: 2bh, 3gh, 4gh, 3a i 3b wzięły udział w spotkaniu z Panią Agnieszką Miedzińską - dyplomowaną położną, która podniosła ich świadomość z zakresu profilaktyki raka szyjki macicy. Profilaktyk to wszystkie rodzaje postępowania, które mają na celu niedopuszczenie do powstania choroby, jej nasilenia - postępu lub nawrotu, a także do jej rozpowszechnienia. Profilaktykę dzielimy na: profilaktykę pierwotną, czyli zapobieganie, profilaktykę wtórną, czyli wczesne wykrywanie oraz profilaktykę trzeciorzędową, czyli prawidłową diagnostykę i leczenie. Większa świadomość to szansa na zdrowie.
06.04.2018 r. uczniowie klasy 2bh uczący się w zawodzie technik budownictwa wzięli udział w V edycji Olimpiady Budowlanej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Uczniowie: Daniel Latoch, Damian Kawka, Natalia Weber, Daniel Dydo i Adrian Różycki rozwiązywali zadanie projektowe - „Zbiornik odparowujący – zestawienie parametrów technicznych i obliczenia robót ziemnych ”.
Uczniowie otrzymali podziękowania za udział w olimpiadzie.
MWSLiT przygotowała dla uczestników olimpiady atrakcje: warsztaty w Laboratorium Budowlanym badającym właściwości materiałów budowlanych oraz wykład nt. „działania prośrodowiskowe w budownictwie komunikacyjnym”.
W ramach realizacji projektu „Czytamy dzieciom” i akcji „Cała Polska Czyta dzieciom” 30 marca 2018 r. uczennice naszej szkoły: Natalia Ignaszewska, Anna Pietroń, Paulina Janicka, Kornelia Komarnicka i Agnieszka Kluczek wraz z panią Iwoną Piekarek odwiedziły przedszkole „Chatka Puchachatka”, gdzie czytały dzieciom utwory Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Uczennice czytały ulubione wiersze i bajki u Pszczółek i Biedronek, u Krasnali i Motylków oraz u Jagódek i Kotków. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem i reagowały żywiołowo, gdyż słuchanie bajek i wierszy wzbudziło u nich dużo emocji. Czytanie sprawiło wszystkim wiele radości. Uczennice również organizowały zabawy integracyjne z dziećmi. Przedszkolaki były zachwycone z zaangażowaniem i entuzjazmem uczestniczyły w zabawach. Miłe przyjęcie i uśmiech oraz zadowolenie dzieci było najlepszym podziękowaniem dla nas.
28 marca 2018 r. w naszej szkole odbyła się akcje poboru krwi dla ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Zebrano 13,5 l krwi. Wszystkim, którzy przyłączyli sie do akcji dziękujemy.
21 marca 2018 r. w szkole już po raz 15 przeprowadzony został ogólnopolski program DZIEŃ PRZEDSIĘBIRCZOŚC, który odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Organizatorem programu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Dzień Przedsiębiorczości to program jednodniowych wizyt w firmach bądź instytucjach dla szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki nim uczniowie mają możliwość zapoznać się ze specyfiką pracy na danym stanowisku, zweryfikować swoje wyobrażenia oraz ocenić swoje mocne i słabe strony.
W tym roku do programu zgłosiło się 63 uczniów z klas Technikum nr 2. Odbyli jednodniowe praktyki w 23 różnych firmach i instytucjach (m.in. Urząd Skarbowy w Wołowie, Powiatowy Urząd Pracy w Wołowie, Komenda Powiatowa Policji w Wołowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wołowie, Biblioteka Publiczna w Wołowie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołowie, Przedszkole „Chatka Puchatka” w Wołowie, Przedszkole „Słoneczko” w Wołowie). Uczniowie zdobyli nowe doświadczenia, które pozwolą im w przyszłości podjąć decyzję o wyborze zawodu.
15 marca 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Wołowie odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej części - pisemnej wzięli udział wszyscy uczestnicy. Po wyłonieniu pięciu osób, które uzyskały największą ilość punktów (z każdej kategorii) rozpoczęła się runda druga - odpowiedzi ustne. Drużyna naszej szkoły w składzie Aleksandra Łukowiak, Julia Matusiak oraz Szymon Nowak zajęła II miejsce w kategorii drużyn. Julia oraz Aleksandra przeszły do rundy drugiej. Niestety nie udało się dziewczynom zakwalifikować do eliminacji wojewódzkich.
GRATULUJEMY!
14.03.2018 r. odbyły się przesłuchania do XII Regionalnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. W konkursie wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły: Nikola Pągowska z piosenką Sia- Titanium oraz Martyna Turowska z piosenka zespołu The Cranberries "When you are gone". Nikola i Martna zostały finalistkami konkursu. Nikola zajęła pierwsze miejsce a Martyna otrzymała wyróżnienie w kategorii soliści - szkoły ponadgimnazjalne. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Powered by aSc EduPage