• Stypendyści w ZSZ w Wołowie

Dnia 30.11.2009 r. w Auli Politechniki Wrocławskiej uczniom dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych regionu wrocławskiego i legnickiego zostały wręczone stypendia Prezesa Rady Ministrów. Z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty – Pani Beaty Pawłowicz stypendia te otrzymali uczniowie, którzy uzyskali w ubiegłym roku szkolnym promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Wołowie: Magdalena Tomków, uczennica klasy trzeciej Technikum - technik handlowiec i Jaonna Furtak, uczennica klasy trzeciej Liceum Profilowanego o prafilu zarządzanie informacją.

Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy.
          • Matura z WSiP

W dniach 08 - 10.12.2009 r. uczniowie klas maturalnych pisali testy z języka polskiego, matematyki i języków obcych w ramach programu "Sprawdź swoją szkołę". Diagnozę pisało 63 uczniów.
          • V edycja Olimpiady Przedsiębiorczości

26.11.2009 r. uczniowie technikum rozwiazywali test wiedzy w ramach eliminacji szkolnych V edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Etap szkolny polegał na rozwiązaniu testu wiedzy, którego zakres tematyczny odpowiada programowi Olimpiady (części stałej i zmiennej), a w szczególności znajomości zagadnień z podstawy programowej przedmiotu podstawy przedsiębiorczości na ocenę bardzo dobrą.
          • „Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie

19 i 20 listopada br. dwie uczennice naszej szkoły Natalia Bizoń (4ht) i Magdalena Gibes (3thk) rywalizowały z uczniami dolnośląskich szkół o pierwsze miejsce w Dolnośląskich Potyczkach Hotelarskich. Ostatecznie Natalia Bizoń zajęła 4 miejsce.
            Pierwszy etap konkursu odbył się w hotelu "Maria Helena" w Szczawnie Zdroju. Polegał on na rozwiązaniu testu składającego się z 50 zadań. Drugi i trzeci etap odbył się w hotelu "Maria" w Wałbrzychu, a zadaniem uczestników konkursu była obsługa konsumenta przy stole restauracyjnym oraz obsługa gościa hotelowego w recepcji w języku obcym.
            Organizatorzy zapewnili uczestnikom dodatkowe atrakcje, takie jak zwiedzanie hotelu "Maria Helena", hotelu "Rivendell" i Domu Zdrojowego w Szczawnie Zdroju oraz hotelu "Maria" Wałbrzychu strzelanie z kuszy.
            Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Nr 7 im. Komisji Edukacji Narodowej w Wałbrzychu.
          • „Hotel przyjazny środowisku” – II Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

W bieżącym roku szkolnym po raz drugi odbywa się Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej. Hasłem przewodnim olimpiady jest - Hotel przyjazny środowisku, a głównym jej celem rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem i turystyką oraz podnoszenie poziomu umiejętności zawodowych ujętych w podstawie programowej kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa, pobudzanie ambicji zawodowych uczniów klas hotelarskich oraz integracja środowiskowa.

Do etapu szkolnego w ZSZ w Wołowie przystąpiło 30 uczniów z klas drugich, trzecich i czwartych, którzy w dniu 09.11.2009 r. rozwiązywali test składający się z 50 zadań zamkniętych.
            Do etapu okręgowego zostały zakwalifikowane się 2 uczennice, które uzyskały najwyższą liczbę punktów - Barbara Piotrowska i Natalia Bizoń z klasy 4ht.

• Szkolny etap XXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

5 listopada 2009 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym etapie XXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, której tegoroczne hasło przewodnie brzmi „Wahania koniunktury a rozwój gospodarki”. Uczniowie w ciągu 120 min odpowiadali na 30 pytań zamkniętych oraz na jedno pytanie o opisowe o charakterze ogólnym, rozwiązywali zadanie z podstaw ekonomii. Drugi etap olimpiady odbędzie się 6 stycznia 2010 r. Życzymy wszystkim uczestnikom etapu szkolnego, aby zakwalifikowali się do II etapu.

• Przetarg

28 października 2009 r. w budynku szkoły odbyło sie otwarcie ofert na remont sali gimnastycznej. W wyznaczonym terminie złożono 4 oferty. Otwarcia ofert dokonała Komisja Przetargowa. Obecni byli również