• Gdzie szukać pomocy?

Gdzie można szukać pomocy gdy są łamane prawa dziecka?

• 112 - Numer alarmowy. Zadzwoń pod ten numer, jeśli zagrożone jest życie lub zdrowie dziecka i niezbędna jest interwencja policji, straży pożarnej lub pogotowia.
            997 Policja; 998 Straż Pożarna; 999 Pogotowie Ratunkowe
          • 800 12 12 12 - Dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. To telefon skierowany do wszystkich dzieci, które potrzebują pomocy.
          • 116 111 -  Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Jeżeli czujesz się krzywdzony i potrzebujesz pomocy – możesz zadzwonić pod wymieniony numer.
          • 116 123 - Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”. To numer, pod który mogą dzwonić ofiary przemocy w rodzinie, a także osoby, które usłyszały o takiej przemocy lub są jej świadkami.
          • 800 199 990 - Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki. To numer, pod którym uzyskasz pomoc oraz wsparcie, jeśli Twój problem związany jest z narkotykami lub uzależnieniem od narkotyków.
          • 800 100 100 - Jesteś rodzicem albo nauczycielem? Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach dotyczących bezpieczeństwa dzieci