• Uśmiechnij się!
     • Uśmiechnij się!

      7 października 2022 r. obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Uśmiechnij się!!!

     • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

      Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship) w 1999 . r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – cały październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. W tym roku  hasło MMBS brzmi: Czytanie dla pokoju.

     • Warsztaty profilaktyczne dla uczniów

      30.09.2022 r. w ramach programu SCWEW uczniowie naszej szkoły wzięli udziału w warsztatach profilaktycznych dotyczących uzależnień prowadzonych przez pana Przemysława Szota, pracownika Zespołu Szkół Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym. To już drugi cykl warsztatów w naszej szkole. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, pogłębiła swoją wiedzę na temat środków uzależniających oraz ich wpływu na ludzkie życie i zdrowie.

     • DZIEŃ PIŻAMY - DAJ PIĄTAKA NA DZIECIAKA!

      W ramach solidarności z dziećmi z oddziałów onkologicznych w piątek 30.09.2022 r. wzięliśmy udział w akcji DZIEŃ PIŻAMY. Uczniowie i nauczyciele ubrali się w piżamy, szlafroki i kapcie. W dniu tym pamiętaliśmy nie tylko o naszych chłopakach (bo to także Dzień Chłopca), ale także  o dzieciach chorych, które nie zawsze mogą spędzać czas ze swoimi rówieśnikami.
      W ramach wydarzenia w szkole przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci chorych onkologicznie: Daj piątaka na dzieciaka!
      Dziękujemy za udział w akcji i wsparcie finansowe dzieci chorych onkologicznie!!!

     • Wycieczka do Świeradowa

      W dniach 28 – 30 września 2022 r. uczennice naszej szkoły wraz z nauczycielkami uczestniczyły w warsztatach zawodowych w hotelach w Świeradowie Zdroju. Wyjazd był realizowany w ramach projektu „Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim – edycja 2”. Uczennice kształcące się w zawodach technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych poznały zasady funkcjonowania hotelu **** w miejscowości uzdrowiskowej. W czasie pobytu odwiedziły Hotel Buczyński ****Medical & Spa oraz Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort, wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez kadrę zarządzającą hotelu. 3 – dniowy pobyt w jesiennym Świeradowie Zdroju był okazją do poznania miasta, spacerów i odpoczynku w górach.

      Zapraszamy do galerii.

     • Braliśmy udział w warsztatach w ramach projektu "Zainwestuj w siebie"

      28.09.2022 r. uczniowie klasy 1T udali się do Starostwa Powiatowego w Wołowie, aby wziąć udział w pierwszym cyklu warsztatów w ramach projektu "Zainwestuj w siebie". Myślą przewodnią spotkania było zdanie "Ja w świecie".  Warsztaty miały na celu doskonalenie umiejętności z zakresu skutecznej komunikacji interpersonalnej, identyfikowania stylu komunikacji, formułowania konstruktywnych wypowiedzi w oparciu o "komunikat ja", przyjmowania i udzielania informacji zwrotnej. W przerwach, spotkanie było wzbogacone o akcent turystyczny - uczniowie mieli możliwość zwiedzenia podziemi budynku oraz podziwiania panoramy miasta z wieży widokowej. 

      Klasa z niecierpliwością wyczekuje kolejnego cyklu warsztatów.

     • Warsztaty na uczelni

      26 września 2022 r. grupa uczniów klasy 2T odbyła zajęcia warsztatowe w Collegium Witelona w Legnicy. Młodzież poznała strukturę uczelni, odwiedziła bibliotekę, zobaczyła i skorzystała z mobilnego stanowiska pracy dla studentów. Atrakcją był symulator jazdy tramwajem. Wizyta dała uczniom możliwość poznania uczelni wyższej, jej zaplecza naukowego i dydaktycznego.

      Zajęcia były realizowane w ramach projektu „Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim – edycja 2”.

     • Pomagamy uchodźcom z Ukrainy

      W poniedziałek 19.09.2022 r. uczniowie klasy 3A wzięli udział w wolontariacie. Praca polegała na montażu biurek przeznaczonych dla młodych uchodźców z Ukrainy, będących pod opieką fundacji Przystanek Rodzina. Wszystko przebiegało sprawnie i w miłej atmosferze. W pełni udało się zrealizować, założony na początku dnia, plan pracy. 

     • Integracja w Dalkowie

      Uczniowie klasy „1T” technikum byli na wycieczce edukacyjnej w Dalkowie (19.09.2022 r.). Spacer po Wzgórzach Dalkowskich, sadzenie drzewek, ognisko, warsztaty integracyjne ... Zabawy było co niemiara! Wszyscy świetnie spędzili czas. 

     • Narodowe Czytanie 2022 w szkole

      27 września 2022 r. w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania nauczyciele i uczniowie naszej szkoły czytali „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza będące lekturą tegorocznego Narodowego Czytania. Spotkanie przeniosło nas do  świata tajemniczej i romantycznej poezji. Wiersze czytały: pani Iwona Piekarek, pani Agnieszka Szechnicka, pani Justyna Lipińska oraz uczennice i uczniowie klas 4T_p (Paulina Światkowska, Oliwia Biernacka Jagoda Kunert), 3T ( Magdalena Strączek, Nikola Zając, Zuzanna Jaworek, Natalia Żwirek, Karolina Furga, Natalia Fiut, Patryk Studziński) i 2T (Dominika Hołubecka, Nikola Ożóg, Patrycja Wojtyła, Igor Przydatek) Młodzież stanęła na wysokości zadania i pięknie się zaprezentowała. Dziękujemy za udział!

     • Czytaliśmy balladę pt. "Rybka"

      Wrzesień to miesiąc Narodowego  Czytania w Polsce. Z tej okazji Biblioteka Pedagogiczna, działająca przy Powiatowym Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej w Wołowie, zaprosiła przedstawicieli sześciu szkół średnich do udziału  w kolejnej edycji Narodowego Czytania w powiecie wołowskim.

      20 września  2022, podczas 11 już edycji , czytaliśmy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

      Oliwka Biernacka, uczennica klasy 4 tp wraz z opiekunem, przeczytały balladę pt: „Rybka”.